• 04/07/2022 02:20

Stadler vyhrál odvolání u soudu. Dodá patrových souprav ÖBB až 186

ByAdmin

Bře 4, 2022 , , ,
souprava cityjet ÖBB
Stránka navštívena: 117
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 6 Sekund
Skvělá zpráva pro Stadlera – rakouský soud mu otevřel cestu k podpisu smlouvy s Rakouskými drahami za rekordní 3 miliardy eur.

Rakouské dráhy (ÖBB) loni v říjnu oznámily, že masivní výběrové řízení na 60 až 186 patrových vlaků se musí opakovat. Po odvolání společnosti Alstom správní soud shledal, že rozhodnutí ÖBB vybrat nabídku společnosti Stadler bylo z formálních důvodů nesprávné. Důvodem zrušení výběrového řízení bylo použití elektronického podpisu pod dokumenty.

Stadler však nezůstal nečinný. Nejprve zdůraznil, že samotná společnost Alstom byla již dříve z výběrového řízení vyloučena, a poté se odvolal k Nejvyššímu správnímu soudu, přičemž zdůraznil, že podpis použil „stokrát“ v jiných řízeních EU, a to i ve smlouvě pro nouzový vlak podepsané pro stejný ÖBB .

Stadlerovo vítězství u soudu

Jak Stadler oznámil v tiskové zprávě, Nejvyšší správní soud rozhodl, že otevírá možnost podepsat smlouvu s Rakouskými drahami za rekordní 3 miliardy eur. Rakouské dráhy (ÖBB) proto opět vybraly švýcarskou společnost jako vítěze výběrového řízení. Desetiletý rámcový kontrakt má maximální hodnotu až 3 miliardy EUR.

Výrobce zdůrazňuje, že byly splněny všechny zákonné požadavky a ÖBB právě s tím oznámily rozhodnutí o udělení zakázky.

Tři verze Kiss

Předmětem dodávek budou dle Stadlera čtyř-, pěti- a šestisekční dvoupodlažní jednotky Kiss. Proto se počet objednaných jednotek tohoto typu zvyšuje na 550. Vlaky budou postaveny v St. Margrethen. První podepsaná smlouva se očekává v následujících týdnech.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %