Iránec žádající o azyl vzal rukojmí ve Švycarském vlaku

Iránec, který žádal o azyl ve Švycarsku zaujal včerá večer 14 cestujících a strojvedoucího ve vlaku na trati Baulmes a Yverdon-les-Bains v západní části Švycarska. Muž byl vyzbrojený sekyrou a nožem.

Reklamy

Motiv činu 32 Iránce, žádajícího o azyl není zatím znám. Poblíž hranic s Francií včerá večer útočil, jak nazval jeden z cestujících šílenec. Vzal 14 cestujících ve vlaku a strojvedoucího, jako rukojmí. Mluvil s Policií, kterou přivolali cestující z vlaku persky a anglicky. Vlak byl zastavený na zastávce Essert-sous-Champvent.  Policie po příjezdu na místo uzavřela okolí. Na místě vyl i policejní vyjednavač, který s únoscem navázal kontakt. Na místo dojel i tlumočník, který mluvil persky, bohužel se s agresorem nepodařilo domluvit.

Na místě zasahovalo 60 policistů, kteří vlak obklíčili a patnáct minut po desáté hodině večer zasáhnuli. Využili chvíle, kdy se únosce vzdálil od rukojmích ve vlaku. Agresor při zásahu zaútočil na jednoho ze zasahujících policistů, ten ho na místě zastřelil. Připraveni byli i odstřelovači.

Všichni rukojmí a strojvedoucí z vlaku jsou v pořádku uvedla Policie. Na místě se o starali policejní psychologové.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém