NCC přestaví a rozšíří školu Rimforsa v Östergötlandu

Vizualizace NCC

NCC bylo pověřeno magistrátem Kinda přestavět a rozšířit školu Rimforsa v Östergötlandu. Škola Rimforsa je povinnou školou pro děti ve věku 5-12 let a po dokončení bude obsahovat 21 učeben s přidruženými prostory až pro 483 studentů. Stavba vyjde na  přibližně 332 milionů Kč.

Reklamy

Škola Rimforsa se skládá z několika budov z 50. let 20. století a dále. Některé části školy budou zachovány a zrekonstruovány, zatímco jiné budou zbourány a přestavěny. Nová budova bude mít dvě podlaží s učebnami, šatnou, odpočinkovými zónami a kuchyní s jídelnou, která bude navazovat na stávající budovu školy. Projekt zahrnuje rekonstrukci stávajících zděných budov, které budou obsahovat učebny, prostory pro administrativu a zdraví studentů a školní knihovnu. Rekonstrukce a renovace venkovního areálu bude řešena NCC.

„Projekt začal dobrou spoluprací a dialogem. Nyní jsme se dohodli na projektu a nákladech a bylo nám uděleno stavební povolení k zahájení stavby. Prvním krokem s NCC jako dodavatelem bude demolice jídelny a poté budou části školy přemístěny a jedna oblast bude uzavřena kvůli bezpečnosti studentů a zaměstnanců,“ říká Ida Härnström, projektová manažerka Kinda Municipality.

Cílem je využití a rozvoj stávajících budov školy a venkovního areálu a zlepšení proudění v budovách. Povrchy jako podlahy, stěny, obklady, dveře, zařizovací předměty a stropy budou ve stávající budově vyměněny a upraveny ve stejném designu jako nově budovaná část, aby byl design harmonizován v celé škole.

„V úvodní fázi projektu jsme efektivně a cílevědomě pracovali na vývoji produktu, který obsahově, kvalitativně, esteticky a v neposlední řadě odpovídá požadavkům magistrátu. Je velmi potěšující, že jsme se nyní dohodli, že uděláme další krok v procesu a začneme stavět novou školu Rimforsa,“ říká Jonas Leijon, vedoucí projektu v NCC Building Sweden v Linköpingu.

Hodnota objednávky je přibližně 332 milionů Kč. Projekt bude zahájen ve druhém čtvrtletí roku 2024 a dokončení je plánováno na podzim roku 2026.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém