V Praze dosluhují a Brno má o ně zájem

V Praze najezdili přes milion km od roku 1996 do dnešních dní. Díky velkému nákupu nových tramvají je chce vyřadit Pražský dopravní podnik. Ten Brněnský naopak o ně má zájem, jako jeden z mála a hned 20 vozů by chtěl odebrat. Minimální částka ke koupi je 350 tisíc korun za jednu.

Reklamy

Mluvčí Dopravního podniku města Brna (DPMB) Hana Tomaštíková zájem potvrdila. „Tramvaje T6A5 by v DPMB prošly modernizací a následně sloužily jako náhrada starších vozů typu T3,“ řekla Tomaštíková. Upozornila ovšem na to, že transakce je ve fázi „máme zájem“, nikoli „kupujeme“.

DPP na jaře oznámil prodej celkem 27 kusů tramvají T6A5, které postupně vyřazuje. Kdo výběrové řízení vyhrál, není jasné, v registru smluv zatím žádný nový kontrakt na nákup tramvají není.

Soupravy vyrobené v polovině devadesátých let už DPP nepotřebuje díky velkému nákupu nových tramvají. Pro DPMB nejde o neznámá vozidla, v současné době jich vlastní jich už třicet. První z Prahy začaly jezdit v největším městě Moravy na sklonku loňského roku.

Čtyřnápravové tramvaje se vyráběly v letech do roku 1998 v ČKD Tatra. Vzniklo jich 296. Dodnes jezdí v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, Košicích, Kyjevě, Charkovu a Sofii. V případě úspěchu Brna, by pak v Brně se stal největším provozem tohoto tipu tramvají. Ve vozovém parku by se nacházelo celkem 50 vozů, některé by však posloužili na náhradní díly pro jiné vozy.

Foto: FB -Pražské tramvaje

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading