Čínské jednotky pro Leo Express v roce 2020 nebudou v provozu

Praha: Není možné, že by některá ze tří dalších jednotek Sirius vyrobených společností CRRC vyjela s cestujícími v roce 2020.  Majitel vozidel – Leo Express – potvrdil, že to bude možné nejdříve v roce 2021.

Reklamy
První vícečlenná jednotka se šesti články dorazila do České republiky v září 2019.  Jejich majitel – Leo Express byl ohledně prvních jízd s cestujícími počátkem roku 2020 nesmírně optimistickýDodávka prvního vozidla se sice zpozdila téměř o rok, ale přesto věřím, že první spoje jednotky začnou jezdit nejpozději na začátku roku 2020. 
Na začátku roku 2020 však již bylo známo, že koronavirus by se nemohl dostat do České republiky pro mnoho čínských odborníků odpovědných za drážní dopravu. Mají kontrolovat a vést Siriusův schvalovací proces. Nejnovější vlak CRRC má stále pouze provozní zkoušky pro takzvanou  malou zkušební trať ve Velimi. Dosud nebyly žádné testy. Jak zjistil portál zdopravy.cz, s CRRC jsou v současné době dohodnuty podrobnosti harmonogramu dalších testovacích jízd. Testy však může komplikovat zhoršující se epidemiologická situace v České republice. Podle některých odborníků uměle vytvářená pseudoodborníkem Prymulou a vládou ČR, která mnoho informací uměle skresleju a vyvolává paniku. Podle VUZ Velima se současný průběh testů technicky nelišil od testů prováděných s evropskými vozidly.
Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading