Cesta šetrná ke klimatu je pro mnoho hostů zimních dovolených stále důležitější. Rakouské spolkové dráhy (ÖBB), Svaz rakouských lanovek (Fachverband der österreichischen Seilbahnen) a Tirol Tourist Board (Tirol Werbung) rozšiřují nabídku Nightjet na sníh pro nadcházející zimní sezónu 2022/23. Díky pohodové cestě do a z lyžařských středisek nočními vlaky ÖBB může dovolená začít už doma.

Společně s klíčovými tyrolskými regiony bylo již loni v zimě možné rezervovat skipas s příjezdem a odjezdem na Nightjetech ÖBB a také transfer z nádraží do ubytování. V nadcházející zimě přibude další nová destinace: region Seefeld – Tyrolská náhorní plošina. Balíčky včetně cestování vlakem, 3-, 4-, 5- nebo 6-denního skipasu a také transferu lze nyní rezervovat pro tyrolská lyžařská střediska St. Anton am Arlberg, Stubaiský ledovec, Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental i KitzSki – lyžařské středisko Kitzbühel, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, tyrolská Zugspitz Arena a pro Zillertal.

Díky svým rozmanitým iniciativám je rakouský lanovkový průmysl na dobré cestě ke klimatické neutralitě a jen za posledních deset let ušetřil 20 procent energie. Udržitelnost při příjezdu a odjezdu je jednou z mála oblastí, kde je ještě potenciál aktivovat z hlediska snižování CO2. „Nejdůležitější jsou praktické nabídky jako  In the Nightjet to the Snow , které dokonale kombinují komfort, klima a cenovou dostupnost,“ vysvětluje Franz Hörl, předseda Svazu lanovek v Rakouské spolkové hospodářské komoře.

Od roku 2012 Tirol Tourist Board podporuje cestování po železnici a posiluje veřejnou dopravu v rámci  iniciativy Tirol auf Schiene . „Chceme na jedné straně odlehčit našim silnicím a zároveň podporovat ekologickou mobilitu,“ zdůrazňuje Karin Seiler, jednatelka Tirol Tourist Board. „Úspěšné projekty, jako je  In the Nightjet to the Snow  , významně přispívají k naší snaze přivést cestování na železnici s přihlédnutím k celému řetězci mobility. „Jsme rádi a hrdí, že můžeme významně přispět k dovolené šetrné k životnímu prostředí naší nabídkou cestování na lyžařskou dovolenou Nightjetem,“ říká Eva Buzzi, výkonná ředitelka ÖBB Rail Tours. “Silný nárůst poptávky z Německa a Nizozemska potvrzuje, že s tímto produktem máme naprostou pravdu.”

foto: Pupeter Robert / Tirol Werbung

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém