» Domů » Železnice » ÖBB představuje svou projížďku po železnici „In the Nightjet to the Snow“ šetrnou ke klimatu

ÖBB představuje svou projížďku po železnici „In the Nightjet to the Snow“ šetrnou ke klimatu

Cesta šetrná ke klimatu je pro mnoho hostů zimních dovolených stále důležitější. Rakouské spolkové dráhy (ÖBB), Svaz rakouských lanovek (Fachverband der österreichischen Seilbahnen) a Tirol Tourist Board (Tirol Werbung) rozšiřují nabídku Nightjet na sníh pro nadcházející zimní sezónu 2022/23. Díky pohodové cestě do a z lyžařských středisek nočními vlaky ÖBB může dovolená začít už doma.

Společně s klíčovými tyrolskými regiony bylo již loni v zimě možné rezervovat skipas s příjezdem a odjezdem na Nightjetech ÖBB a také transfer z nádraží do ubytování. V nadcházející zimě přibude další nová destinace: region Seefeld – Tyrolská náhorní plošina. Balíčky včetně cestování vlakem, 3-, 4-, 5- nebo 6-denního skipasu a také transferu lze nyní rezervovat pro tyrolská lyžařská střediska St. Anton am Arlberg, Stubaiský ledovec, Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental i KitzSki – lyžařské středisko Kitzbühel, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, tyrolská Zugspitz Arena a pro Zillertal.

Díky svým rozmanitým iniciativám je rakouský lanovkový průmysl na dobré cestě ke klimatické neutralitě a jen za posledních deset let ušetřil 20 procent energie. Udržitelnost při příjezdu a odjezdu je jednou z mála oblastí, kde je ještě potenciál aktivovat z hlediska snižování CO2. „Nejdůležitější jsou praktické nabídky jako  In the Nightjet to the Snow , které dokonale kombinují komfort, klima a cenovou dostupnost,“ vysvětluje Franz Hörl, předseda Svazu lanovek v Rakouské spolkové hospodářské komoře.

Od roku 2012 Tirol Tourist Board podporuje cestování po železnici a posiluje veřejnou dopravu v rámci  iniciativy Tirol auf Schiene . „Chceme na jedné straně odlehčit našim silnicím a zároveň podporovat ekologickou mobilitu,“ zdůrazňuje Karin Seiler, jednatelka Tirol Tourist Board. „Úspěšné projekty, jako je  In the Nightjet to the Snow  , významně přispívají k naší snaze přivést cestování na železnici s přihlédnutím k celému řetězci mobility. „Jsme rádi a hrdí, že můžeme významně přispět k dovolené šetrné k životnímu prostředí naší nabídkou cestování na lyžařskou dovolenou Nightjetem,“ říká Eva Buzzi, výkonná ředitelka ÖBB Rail Tours. “Silný nárůst poptávky z Německa a Nizozemska potvrzuje, že s tímto produktem máme naprostou pravdu.”

foto: Pupeter Robert / Tirol Werbung

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes