Projektová dokumentace pro cyklostezku propojující Brněnské části Slatina s Líšní je dokončena

Ve čtvrtek 10. listopadu se konalo představení projektové dokumentace a slavnostní přestřižení pásky u projektu Cyklostezka do Líšně (PD), která byla financována z participativního rozpočtu Dáme na vás. Zhotovenou projektovou dokumentaci nyní převzal Odbor dopravy, který zajistí realizaci cyklostezky. Brňané se tak mohou těšit na možnost projet se bezpečně na kole ze Slatiny do Líšně, Mariánského údolí nebo opačným směrem.

„Jako fanoušek cyklistiky jsem rád, že se v Brně podařilo dokončit projektovou dokumentaci pro další úsek sítě cyklostezekkteré jsou důležitou částí udržitelné mobility nejen v Brně, ale v celé Brněnské metropolitní oblasti. Projekt je navíc spojen s projekty cyklostezek, jež propojují Slatinu a Líšeň s Pozořickem a Šlapanickem, které jsem měl tu čest řídit na předchozím působišti. Tyto už buď stojí, nebo se staví,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Navrhovatel Jan Matuszek si přál vytvořit projekt, který prospěje veškeré sportující veřejnosti a usnadní i dojíždění do práce na kole mezi Slatinou a Líšní. Navrhl tři různé teoretické varianty cyklostezky umožňující bezpečnou cestu, kdy cílem zpracované projektové dokumentace bylo vyprojektovat realizovatelnou trasu. Jeho projekt získal 2125 hlasů a umístil se na 6. místě ve třetím ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na zhotovení projektové dokumentace činily 1 221 000 Kč.

„Cílem projektu bylo navržení trasy bezpečného spojení pro cyklisty ze Slatiny do Líšně a Mariánského údolí a vypracování projektové dokumentace,” sdělil navrhovatel Jan Matuszek.

foto město Brno – dáme na vás

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →