» Domů » Silniční doprava » Od pondělí až 250 pump bez pohonných hmot v Maďarsku

Od pondělí až 250 pump bez pohonných hmot v Maďarsku

foto portfolio.hu

Pro trh s pohonnými hmotami to byl rušný týden. Na základě ceny ropy a kurzu forintu může tržní cena pohonných hmot klesat. Mnoho vrtů však MOL vůbec neobsluhuje, takže je možný nedostatek paliva. Od pondělí 21. listopadu hrozí, že v Maďarsku dojde palivo celkem 28 obcím. Jak informoval Vezess.hu , od pondělí 21. listopadu nechá MOL zhruba 250 čerpacích stanic bez paliva. Státní ropná společnost sice říká, že jde o dočasný stav, ale do složité situace uvede i mimosíťové čerpací stanice, které by mohly ohrozit dodávky pohonných hmot do menších měst.
V těchto osadách se očekává nedostatek paliva. Index.hu získal seznam obcí, kde by mohl nastat nedostatek pohonných hmot. Seznam byl jasný po oznámení MOL od Asociace nezávislých čerpacích stanic (Független Benzinkutak Szövetsége, FBSZ): Aba, Baja, Bakonycsernye, Balassagyarmat, Berettyóújfalu, Berhida, Besenyőtelek, Demecser, Fehérvárcsurgó, Gödöllő, Gyöngyös, Hajdúböszörmény, Hercegszántó, Kiskunfélegyháza, Lajosmizse, Molnaszecsőd, Nagytarcsa, Nyírbogdány, Nyíregyháza-Sóstófürdő, Nyírkárász, Nyírpazony, Pörböly, Pusztaszabolcs, Sárszentmihály, Szászvár, Szentantalfa, Szigetszentmárton és Tápióbicske.

Minimální povolená množství paliva

Několik nezávislých čerpacích stanic v posledních dnech snížilo množství paliva, které lze koupit za oficiální cenu, na minimum, uvádí Vezess.hu. V Balassagyarmatu je například stanice, kde si můžete koupit jeden litr. Důvodem je, že operátoři přicházejí kvůli zmrazení cen pohonných hmot o miliony forintů měsíčně. To je výrazný cenový rozdíl. Zatímco oficiální cena pro soukromé osoby, taxi a zemědělská vozidla je 480 HUF ( 1,18 EUR ), tržní cena je výrazně vyšší.

Tržní cena pohonných hmot klesá podle webu Holtankoljak.hu, že ceny pohonných hmot by mohly příští týden dále klesat. Vychází to z toho, že cena ropy Brent tento týden klesla o 8 procent z 95 USD na 87 USD. Nebyl to týden bez příhod. Střela zasáhla Polsko, poškození ropovodu Friendship a zrušení pravidel Covid ze strany Číny měly také dopad na ceny ropy. I když z krátkodobého hlediska mají tendenci tlačit ceny nahoru. Forint také zaznamenal určité výkyvy. Rozdíl mezi začátkem a koncem týdne však byl pouze 1-2 forinty. Aktuální směnný kurz je 393-394 forintů za dolar. I díky tomu začíná sílit kritika vůči vládě Viktora Orbána ze strany menších obcí a měst, včetně obyvatel. V současné době tak je těžké předpovídat další vývoj na trhu v Maďarsku a zvláště okolo hranic se sousedními státy, jak se zachovají obyvatelé. Řada z nich začala jezdit pro pohonné hmoty za hranice. I to bude mít vliv na dostupnost pohonných hmot v Maďarsku a příhraničí sousedních států.

foto portfolio.hu

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes