• 06/07/2022 06:57

Austrian Airlines se dostali poprvé od pandemie do zisku

Stránka navštívena: 1354
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 14 Sekund

Austrian Airlines (AUA) se ve třetím kvartálu poprvé od začátku pandemie dostali do černých čísel. Z celkové krize se však AUA ještě zcela nezotavila. Některá letadla jsou stále uzemněna a zaměstnanci pracují v Kurz-arbeitu.

Operativní zisk třetího kvartálu činil 2 miliony euro, sdělila dceřiná společnost Lufthansy. Ve třetím kvartálu roku 2020 činila ztráta přibližně 106 milionů euro.

Obrat se od roku 2020 ztrojnásobil

Obrat letecké aerolinky AUA se za měsíce červen, září, říjen zvýšil z 93 na 304 milionů euro. To odpovídá přibližně trojnásobnému zvýšení obratu oproti roku 2020. V třetím kvartálu roku 2019 však obrat činil 639 milionů euro. Aktuální navýšení obratu tudíž odpovídá přibližně polovině původních příjmů při porovnání předpandemického roku 2019 a roku 2021. Momentální nabídka leteckých spojení odpovídá taktéž jen polovině těch, které byly provozovány před pandemií. Některé letadla jsou stále uzemněna a zaměstnanci AUA jsou stále v Kurz-arbeitu.

“Kladná čísla nám vrací vítr do plachet pro nadcházející těžké zimní měsíce a vlévá nám optimismus do žil pro plánování provozu na příští rok,” vysvětluje šéf AUA Alexis von Hoensbroech, zároveň však tlumí unáhlený optimismus.  “Koronavirová krize a s tím související omezení nás poznamenají na mnohem delší dobu než by se nám líbilo.”

AUA byla v roce 2020 v průběhu korona krize podpořena státem finanční injekci v celkové výši 450 milionů euro. V rámci měsíce června již stihla AUA zaplatit první splátku 30 milionů euro. Další splátka je naplánována na konec tohoto roku.

zdroj: orf.at (přeloženo, upraveno)
fotografie převzaty z orf.at

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %