Moderní a bezbariérové Vysočany

V úterý byla dokončena demolice povrchové části výpravní budovy ve stanici Praha-Vysočany. Následovat bude třídění a odvoz suti, výkopy a demolice základů a hloubení stavební jámy pro stavbu nové nádražní budovy a podchodu.
Po dokončení modernizace bude stanice Praha-Vysočany plně bezbariérově přístupná a nová moderní odbavovací hala poskytne cestujícím zázemí odpovídající současným standardům. V budově budou k dispozici pokladny, čekárna, toalety a také řada služeb.
Původní výpravní budovu v tomto místě bude nadále připomínat historický podchod, který ponechá Správa Železnic mezi 2. a 3. nástupištěm a bude možné do něj nahlédnout. Stejně tak budou k vidění i historické nápisy z původního východního vestibulu připomínající tehdejší vlastníky společné stykové železniční stanice. Po dokončení stavby je umístí do nové výpravní budovy nebo podchodu jako historický artefakt slibuje Správa Železnic. Současně se omlouvá cestujícím a obyvatelům v okolí za dočasné zhoršení kvality cestování a života do dokončení stavby.

Foto: Správa Železnic

Reklamy
Admin
Author: Admin