Železniční dopravce Tirolska VVT (Verkehrsverbund Tirol) zvyšuje od 1. května jízdné cca o 2 %. Roční síťová jízdenka pro jízdu po celém Tirolsku bude stát téměř 150 euro. Důvodem zvýšení jsou vyšší náklady na energie a mzdy. Možnému zavedení celorakouské 1-2-3-jízdenky je VVT nakloněno.

Reklamy

Regulovaná roční jízdenka pro cesty po Tirolsku vlakem, autobusem a tramvajemi poprvé překročí hranici 500 euro. Od 1. května letošního roku dojde ke zvýšení na 509,40 euro. Také roční regionální jízdenka podraží. Bude stát o 7,70 eur více, tj. 395 euro.

Zvýšení cen je způsobeno také inflací. Dvouprocentní zvýšení se bude týkat celého sortimentu jízdného. VVT ovšem jedním dechem dodává, že zvýšení přinese zároveň rozvoj a zlepšení dopravní nabídky. Mimo toho je dvouprocentní zvýšení zatíženo daní ve výši 2,42 %.

Připraveni na zavedení 1-2-3-Ticket

Nová spolková vláda je velice nakloněna zlepšení a zjednodušení veřejné dopravy. Konkrétně se jedná o zavedená tak zvaném 1-2-3-Ticketu. VVT je tomuto nápadu pozitivně nakloněno, protože celé Tirolsko má již nyní dobrý základ pro zavedení takovéhoto standardu díky síťovým jízdenkám a mnoha tarifními reformami. Rakouské ministerstvo dopravy chce o tomto projektu začít jednat na konci ledna.

Nové ceny začnou platit až od 1. května, a proto vedoucí VVT Alexander Jung cestujícím doporučuje nákup jízdenek za stávající ceny ještě nyní.

upraveno z ORF
fotografie převzaty z orf.at

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading