» Domů » Silniční doprava » Premiéra: moto-austria-Messe ve Welsu

Premiéra: moto-austria-Messe ve Welsu

Proslulá Premiéra v moto-austria-Messe ve Welsu je opět tady. Příležitost si nenechala ujít spousta fanoušků motorek. Od pátku 7.2. do neděle 9.2. se zde představilo více než 640 motorek a také mnoho novinek.

Trendy roku 2020 jsou zjevné: Ještě více síly a pohodlí pro motorkáře, stále více asistenčních systémů, které zvyšují bezpečnost, ale také spousta moderních retro- nebo klasických úprav motorek. Nově se také na trhu začínají uchycovat elektrické motorky.

200 PS

Rozhodně největším lákadlem jsou super silné motorky s 200 PS. Výrobci představují jaké mají takové motorky jízdní vlastnosti. “Naše motorky řady 200 PS držíme spíše v pozadí. Nyní totiž stojíme před velkým problémem, udržet rozumně výkon ke schopnostem jednotlivých řidičů. K tomu zatím nejsou dostatečně dokonalé a rozvinuté asistenční systémy,” sdělil pro ORF marketingový ředitel Ducati Did Brandl.

Zralá klientela

Je čím dál zřetelnější, že motorkářská klientela stárne. Regionální ředitel KTM Thomas Diwisch: “Tím že motorkářská klientela stárne, musíme tomu přizpůsobovat motorky – více komfortu a pohodlí jsou tudíž nyní samozřejmostí.”

Více než půl milionu motorkářů

Rakouský trh s motorkami se momentálně výrazně nemění. Jeho největší boom je již roky za námi. Karin Munk, generální sekretář zastřešujícího svazu motorkářů, k tomu sdělil: “Jsme velice spokojeni s rokem 2019. Celkově se trh s motorkami zvýšil o 6,6 %. Jsme také velmi potěšeni 7% nárůstem prodeje mopedů.” Po rakouských ulicích se momentálně prohání více než půl milionu motorkářů. Obliba motorek a mopedů pozvolna stoupá.

upraveno z ORF
fotografie převzaty z orf.at

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes