• 06/07/2022 06:22

Správa Železnic hledá projektanta pro stavební povolení na stavbu nádraží na letišti Václava Havla

Stránka navštívena: 477
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund
Poslední stupeň projektové přípravy, kterým je dokumentace pro stavební povolení, zbývá vytvořit před zahájením novostavby stanice Praha – Letiště Václava Havla. Právě na zhotovitele této dokumentace nyní Správa železnic vypisuje veřejnou zakázku. Samotná realizace stanice, která bude umístěná v podzemí, by měla odstartovat za tři roky.
Připravovaná novostavba je součástí chystaného železničního spojení mezi Prahou, letištěm Václava Havla a Kladnem. Dvoukolejná trať se za stanicí Praha-Ruzyně stočí k terminálům 1 a 2 a v samotném letištním areálu se zanoří pod zem do stanice Praha – Letiště Václava Havla. Nové nádraží bude disponovat dvěma kusými kolejemi obklopujícími ostrovní nástupiště. Z něj se cestující dostanou podchody k oběma terminálům. Zejména přístup do terminálu 2 bude velmi krátký, Letiště Praha připravuje jeho dostavbu v koordinaci se Správou železnic tak, aby se cestující do něj dostali „suchou nohou“.
Celý připravovaný projekt umožní přímé napojení mezinárodního letiště na železnici, jízdní doba mezi centrem Prahy a letištěm se předpokládá okolo 25 minut, do Kladna by cesta měla trvat půl hodiny. Přípravu projektu Správa železnic úzce koordinuje s Letištěm Praha.
Zdroj: Správa Železnice
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %