Správa Železnic hledá projektanta pro stavební povolení na stavbu nádraží na letišti Václava Havla

Poslední stupeň projektové přípravy, kterým je dokumentace pro stavební povolení, zbývá vytvořit před zahájením novostavby stanice Praha – Letiště Václava Havla. Právě na zhotovitele této dokumentace nyní Správa železnic vypisuje veřejnou zakázku. Samotná realizace stanice, která bude umístěná v podzemí, by měla odstartovat za tři roky.
Připravovaná novostavba je součástí chystaného železničního spojení mezi Prahou, letištěm Václava Havla a Kladnem. Dvoukolejná trať se za stanicí Praha-Ruzyně stočí k terminálům 1 a 2 a v samotném letištním areálu se zanoří pod zem do stanice Praha – Letiště Václava Havla. Nové nádraží bude disponovat dvěma kusými kolejemi obklopujícími ostrovní nástupiště. Z něj se cestující dostanou podchody k oběma terminálům. Zejména přístup do terminálu 2 bude velmi krátký, Letiště Praha připravuje jeho dostavbu v koordinaci se Správou železnic tak, aby se cestující do něj dostali „suchou nohou“.
Celý připravovaný projekt umožní přímé napojení mezinárodního letiště na železnici, jízdní doba mezi centrem Prahy a letištěm se předpokládá okolo 25 minut, do Kladna by cesta měla trvat půl hodiny. Přípravu projektu Správa železnic úzce koordinuje s Letištěm Praha.
Zdroj: Správa Železnice
Admin
Author: Admin