Leasingová společnost Akiem zadala zakázku Newag na dodávku a údržbu 30 šestinápravových nabíjecích elektrických lokomotiv Dragon 2 s možností dalších 50.

Předseda představenstva Newag Zbigniew Konieczek prohlásil, že zakázka byla podepsaná 16. listopadu je největší ve své historii, s potenciální hodnotou téměř 500 milionů eur včetně opce a údržby.
Je zde pevná objednávka na 10 multisystémových elektrických lokomotiv Dragon 2, E6MST, které budou certifikovány pro provoz v Polsku, České republice a na Slovensku a na 20 0,5MW DC lokomotiv vyhovujících fázi V a kompatibilních s hydrogenovaným rostlinným olejem. Dieselové motory pro použití v Polsku a pohraničních stanicích v Česku a na Slovensku.

Výrobce zajistí osmiletou údržbu

Lokomotivy „umožní našim středoevropským zákazníkům rozvíjet nové služby nákladní železniční dopravy, přičemž těžší vlaky jezdí vyšší rychlostí a nabízejí nejvyšší standardy spolehlivosti a bezpečnosti,“ uvedl generální ředitel. Motory kompatibilní s HVO “urychlilo by přechod z dieselové na ekologičtější elektrickou trakci při provozu na částečně elektrifikovaných trasách.”
Vizualizace Newag, Akiem
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Leasingová společnost Akiem zadala zakázku Newag na dodávku a údržbu 30 šestinápravových nabíjecích elektrických lokomotiv Dragon 2 s možností dalších 50.

  1. Leasingová společnost Akiem zadala zakázku Newag na dodávku a údržbu 30 šestinápravových nabíjecích elektrických lokomotiv Dragon 2 s možností dalších 50. – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 20/11/2023 at 12:17

    […] Continue reading Leasingová společnost Akiem zadala zakázku Newag na dodávku a údržbu 30 šest… […]

Comments are closed.

%d