• 04/07/2022 02:05

Železniční trať mezi Hamburkem a Berlínem se po požáru kabelu na několik dní uzavřela

Stránka navštívena: 158
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 11 Sekund

Hořící kabelovod zablokoval železniční trať mezi Hamburkem a Berlínem. Požár podle prvotních zjištění zřejmě způsobila technická závada.

Podle aktuálního stavu znalostí vyšetřovatelů hasičů z Braniborského státního úřadu kriminální policie byla důvodem technická závada, řekl v neděli agentuře dpa . Vyšetřování ještě není ukončeno. Aktuálně nejeví žádné známky útoku nebo žhářství zvenčí. 

Požár vypukl v sobotu odpoledne mezi Friesackem a Paulinenaue v Braniborsku. To vedlo k narušení bezpečnostního systému.

Dálkové vlaky mezi Berlin-Spandau a Hamburg Hbf budou po dobu výluky odkloněny nebo zrušeny. Podle Deutsche Bahn musí cestující počítat se zpožděním kolem 60 minut. Předpokládá se, že uzavírka trati potrvá do středy.

Podle mluvčího železnic jezdí mezi Hamburkem a Berlínem běžně kolem 60 vlaků denně. „Je to velmi frekventovaná trasa pro dálkový provoz.“ V běžném provozu spoje denně využije kolem 17 tisíc cestujících. Nyní musí být vlaky z Kielu/Hamburku, které jedou do Mnichova přes Berlín a Erfurt, odkloněny. To způsobuje zpoždění. Další spoje, které jezdí z Kielu přes Hamburk a Berlín, jsou mezi Kielem a Berlínem zcela zrušeny. Některé mezinárodní vlaky směřující z a do Česka mohou být odkloněny, nebo zrušeny. 

Trasa byla loni na podzim kvůli rekonstrukcím uzavřena jen asi tři měsíce. Tehdy byl za zhruba 100 milionů eur zrekonstruován úsek mezi Berlínem-Spandau a Büchenem. Během této doby bylo položeno kolem 400 kilometrů nových kolejí a instalováno 24 nových výhybek. Bylo také vyměněno kolem 30 000 tun štěrku a obnovena řídicí a bezpečnostní technika.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %