Rakouští železničáři ​​dostávají výrazně vyšší mzdy

redakce

Přibližně 50 000 zaměstnanců železnic v Rakousku dostane v průměru o 8,9 procenta vyšší plat.

Partneři kolektivního vyjednávání se na tom shodli v úterý ve Vídni poté, co výstražná stávka na konci listopadu na jeden den zastavila železniční dopravu. Vyjednavači železničních dopravců a odborů Vida oznámili, že nízké příjmy vzrostou zhruba o 12 procent nebo minimálně o 210 eur. Tato spodní hranice se má do února 2024 postupně zvýšit na 480 eur.

“Je to cenově dostupné, protože to můžeme rozdělit na dva roky,” řekl vyjednavač zaměstnavatele Thomas Scheiber. Výsledek jednání navíc pomůže provozovatelům železnic zůstat atraktivní pro uchazeče o zaměstnání. Státní Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) plánují v příštích letech každý rok přijmout 3000 nových zaměstnanců.

Foto © ÖBB / B. Kriechbaum

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Stadler podepsal objednávku na dodávku nových tramvají v Ženevě

Výrobce vlaků Stadler a Transports publics genevois (TPG) se sídlem v Ženevě podepsaly v pondělí smlouvu na dodávku nových tramvají. Objednávka zahrnuje objednávku na 38 vozidel Tramlink a opci až na 25 dalších tramvají. Nové tramvaje jsou určeny pro plánované rozšíření sítě tras TPG. Očekává se, že první vozy této řady, které […]