Denně nočním vlakem z Vídně na italskou riviéru

Rakouský železniční dopravce ÖBB představil nové noční vlakové spojení mezi Vídní a italským Janovem a ligurským přímořským městem La Spezia. Noční vlak odjíždí z Vídně každý den v 19:18 a své cestující bezpečně a ekologicky dopraví přes Villach, Veronu a Milán až na italské pobřeží.

Reklamy

První noční vlak vypravil rakouský dopravce ÖBB slavnostně v neděli 11. prosince v 19:18 hod. za účasti italského velvyslance Stefana Beltrameho a rakouské ministryně pro životní prostředí Leonory Gewesslerové. Oba zástupci neskrývali svou radost nad novým propojením obou států, které představuje pohodlnou a ekologickou alternativu k letecké dopravě. Podle ÖBB patří právě Itálie u rakouských cestujících k nejoblíbenějším destinacím, nové spojení by tak mohlo v následujícím roce slavit úspěch.

Noční vlak NJ 233, který je denně vypravován v 19:18 hod. z Vídně, své cestující do Janova dopraví následující den 9:38 hod. ráno. Na své cestě do Itálie zastavuje např. v Leobenu, Villachu, Veroně, Miláně a posléze v Janově a v přístavním městě La Spezia. Zoufat si ale nemusí ani cestující z Mnichova. Ti totiž mohou nočním vlakem NJ 40295 vyrazit v 20:09 z mnichovského hlavního nádraží a v již zmíněném Villachu se připojí k nočnímu vlaku vypravovaném z Vídně.

Podle rakouského dopravce je cesta vlakem nejen pohodlná a ekologická, ale i výhodná. Nejlevnější jízdenky lze pořídit již za 28,80 eur. Kdo hledá větší komfort a dává přednost lehátkovému uspořádání si zaplatí 48,10 euro, v lůžkovém voze cestující zaplatí 67,30 euro. Cestující z lehátkového a lůžkového vozu si navíc užijí welcome drink a servírovanou snídani, která je v ceně jízdenky.

Foto © ÖBB / Marek Knopp

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém