• 04/07/2022 01:42

Fotogalerie: nádraží ve Stuttgartu má konečně hotová nástupiště

Stránka navštívena: 167
0 0
Doba čtení příspěvku:57 Sekund

Stavební práce na novém hlavním nádraží ve Stuttgartu pokračují. Pomalu se ukazuje, jak bude nová nástupištní hala vypadat.

Na cestě k nové stanici metra pokračují stavební práce na mnohamiliardovém železničním projektu Stuttgart 21. Na stavbě přechodové stanice metra se podílí kolem 200 dělníků. Zejména podpěry kalicha jsou technickou výzvou pro inženýry a dělníky. Z toho je nutných 28, 19. podpora se právě buduje.

Betonová skořepinová konstrukce se svými podpěrami a světelnými oky je považována za unikátní. Očekává se, že střecha nového nádraží bude uzavřena do konce roku 2023.

Podle Německých drah jsou nyní všechna nástupiště zabetonována. To znamená, že všechna čtyři, 420 metrů dlouhá nástupiště v podzemní průchozí stanici jsou plně přístupná.

Podle dřívějších informací si chtějí Deutsche Bahn do jara vyjasnit možné dodatečné náklady na železniční projekt Stuttgart 21. Podle znaleckého posudku by nyní náklady měly být více než 9 miliard eur. Přestavba hlavního vlakového nádraží ve Stuttgartu včetně napojení v oblasti Fildern bude podle dosavadních plánů stát 8,2 miliardy eur. Partnery projektu ve Stuttgartu 21 jsou stát, město Stuttgart, region Stuttgart a letiště Stuttgart.

Foto: DB AG / Achim Birnbaum

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %