Policie ráno ve Vorarlbersku opět vyvedla uprchlíky z oblasti Baden v Dolním Rakousku v nočním vlaku z Vídně do Curychu. Většina z nich byla poslána zpět.

Ze 48 kontrolovaných mužů, z toho 38 z Afghánistánu, mělo 37 oblastní omezení na okres Baden v Dolním Rakousku. Osm lidí má povolení k pobytu v Rakousku, ale nesmí opustit spolkové území. Tunisan musel opustit zemi a mohl pokračovat v cestě. Dva muži byli zatčeni za nelegální pobyt.

Jedné ze dvou zatčených byla uložena povinnost vycestovat ze země – neměla u sebe cestovní doklady ani pobytovou kartu. Druhý muž byl do předchozího dne ve výkonu trestu na Slovensku. Bylo zažádáno o návrat na Slovensko, do té doby byl zadržen až do deportace. Policie oznámila celkem 40 porušení zákonů a vstupů do země, či porušení azylové politiky Rakouska.

Už v minulém týdnu bylo v nočním vlaku z Vídně do Curychu podrobeno kontrole imigrační policie 33 lidí. V případě 26 žadatelů o azyl došlo k plošnému omezení na okres Baden, ti museli vystoupit na vlakovém nádraží Feldkirch. Od začátku roku oznámila Policie, že vyvedla už na 150 osob, které nerespektovali azylovou politiku, nebo porušili zákony Rakouska při cestování.

Admin
Author: Admin

By Admin