Nízkonákladové americké letecké společnosti Frontier Airlines a Spirit Airlines oznámily plány na sloučení a vytvoření ultralevné letecké společnosti.

Transakce v hodnotě 6,6 miliardy dolarů byla oznámena ve společném prohlášení 7. února 2022. Současní vlastníci akcií Frontier Airlines budou vlastnit přibližně 51,5 % sloučeného dopravce, zatímco stávající vlastníci akcií společnosti Spirit budou vlastnit přibližně 45,8 %, „na plně zredukovaném základě, poskytující držitelům akcií Frontier i Spirit značný růstový potenciál“.

Po sloučení se bude představenstvo skládat z 12 ředitelů včetně generálního ředitele (CEO). Sedm členů vybere Frontier Airlines a zbývajících pět Spirit Airlines.

„Ovládající akcionář společnosti Frontier schválil transakci a související vydání kmenových akcií Frontier při podpisu smlouvy o fúzi. Manažerský tým, značku a centrálu spojené společnosti určí před uzavřením komise vedená panem Frankem,“ dodává prohlášení.

Obě strany předpovídají, že po fúzi, která po uzavření ve druhé polovině roku 2022, přinese sloučená letecká společnost až 1 miliardu dolarů na ročních úsporách cestujících a personálu. Bude také schopen nabídnout 1 000 letů denně napříč trasami do 145 destinací. Fúzující dopravce nabídne ultra nízké ceny přidáním nových tras do destinací s nedostatečným pokrytím ve Spojených státech, Latinské Americe a Karibiku. Plány na rozšíření pak existují i do Kanady, kam by chtěl dopravce expandovat v horizontu 5 let a přibližně 20 trasách.

Spojení přinese nová pracovní místa

Nový podnik také posílí svou leteckou flotilu přidáním více než 350 komerčních letadel a jejím cílem je vlastnit největší flotilu letadel Airbus A320 a Airbus A320neo v USA.

Vzhledem k potenciálnímu růstu sloučené společnosti Frontier i Spirit očekávají, že roční výnosy dosáhnou přibližně 5,3 miliardy USD. Sloučená letecká společnost také doufá, že posílí svůj finanční profil a „poskytne roční provozní efektivitu ve výši 500 milionů USD, jakmile bude plná integrace dokončena.”

Fúze by také měla do roku 2026 vytvořit 10 000 pracovních míst. Podle generálního ředitele Spirit Airlines Teda Christieho se očekává, že tento krok vytvoří „agresivního konkurenta s ultranízkým tarifem“, který „zvýší konkurenční tlak“ a povede k „přívětivějším“ tarifům.

„Těšíme se, že spojíme naše talentované týmy, abychom otřásli leteckým průmyslem a zároveň pokračovali v našem závazku poskytovat vynikající služby pro cestující,“ dodala Christie.

Admin
Author: Admin

By Admin