Středočeský Lužec nad Vltavou se opět dočká pravidelné osobní dopravy – tří párů vlaků linky T42 o víkendech a svátcích od 27. června do 4. října 2026. Vlaky budou pod formální objednávkou Středočeského kraje, na jejich provoz ale přispěje přímo Lužec nad Vltavou.
Využít by se měly vlaky Stadler Českých drah, které o víkendu jezdí ze Straškova právě do Vraňan, odkud se tříkilometrová trať do Lužce odpojuje. Do Lužce se tedy vydají během pravidelného prostoje. Navazovat budou na osobní vlaky od Roudnice nad Labem, resp. Ústí nad Labem. Zajímavou bude linka nejen pro místní, ale také například pro cykloturisty směřující k oblíbené vltavsko-labské cyklostezce.












