• Út. Srp 16th, 2022

Čína úspěšně testuje technologii hypersonických dopravních letadel

Čvc 5, 2022 , ,
Stránka navštívena: 75
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund

Nanqiang No 1, model pravděpodobně technologický prototyp pro hypersonické dopravní letadlo, dokončil první fázi testování, podle čínských médií. Model, který je označován jako prototyp, byl testován v laboratoři v provincii Fujian v Číně, uvádí South China Morning Post .

Podle zprávy váží letadlo 500 kilogramů. Vědci zapojení do projektu očekávají, že do roku 2025 dokončí testovací program a přejdou na stavbu létajícího prototypu. Zatímco zpráva nevysvětluje, jaké testy byly provedeny, fotografie připojená k dokumentu naznačuje, že se mohlo jednat o testování v aerodynamickém tunelu. Skutečný prototyp by měl nyní létat do roku 2028. Bude poháněn sadou turbodmychadel, raketových a náporových motorů, bude schopen pojmout až 10 cestujících a bude schopen dosáhnout rychlosti až 6 Mach (šestinásobek rychlost zvuku), uvádí zpráva.

Podle předchozích zpráv se očekává, že nejmenované čínské hypersonické dopravní letadlo vstoupí do výroby do roku 2035. Čína je jednou z několika zemí, které masivně investují do hypersonických letadel (letadla, která mohou létat více než pětinásobnou rychlostí zvuku). Vývoj hypersonického dopravního letadla navazuje na dřívější oznámení o četných testech hypersonických zbraní provedených v zemi.

Několik západních společností, včetně Hermeus a Exosonic, také oznámilo, že v současné době vyvíjejí hypersonické letadlo, které by mohlo být použito pro civilní i vojenské účely. 

Foto Science China Press

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  COVID-19: EU a USA zvyšují omezení. Strach z nové mutace z Afriky