• Út. Srp 16th, 2022

Siemens Mobility dodá bateriové vlaky Mireo do Dánska

Stránka navštívena: 163
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 25 Sekund

Společnost Siemens Mobility obdržela objednávku na dodávku sedmi bateriových vlaků Mireo Plus B do dánského Midtjyske Jernbaner. Jde o první bateriovou železniční zakázku v Dánsku a je součástí pilotního projektu výměny všech dieselových vlakových souprav v celé zemi. Sedm dvouvozových elektrických vlakových souprav bude dodáno do konce roku 2024 a budou jezdit na dvou tratích v regionu Midtjylland v Dánsku.

„Je to klíčový krok v naší vlastní ekologické transformaci, ale také významný krok k cíli CO2 neutrální vlakové dopravy v celém Dánsku,“ řekla Martha Vrist generální ředitelka Midtjyske Jernbaner Drift A/S. Mireo Plus B spojuje všechny výhody platformy Mireo s vysoce účinným bateriovým systémem, který díky hybridnímu bateriovému pohonu umožňuje provoz vlaků na trasách s nadzemním vedením nebo bez něj.

Nákupem vlaků Mireo Plus B nahrazuje Midtjyske Jernbaner konvenční dieselová vozidla nejmodernějšími, lokálně zcela bezemisními vlaky. To významně přispěje k rozvoji místní oblasti tím, že nabídne udržitelnou a ekologickou možnost mobility. Jsme potěšeni, že Midtjyske Jernbaner zvolil energeticky úsporné vlaky Mireo Plus B společnosti Siemens Mobility, které rovněž poskytnou vysoký jízdní komfort a zlepší zážitek cestujících, řekl Albrecht Neumann, generální ředitel kolejových vozidel společnosti Siemens Mobility.

Dvouvozové soustrojí Mireo Plus B pojme 120 cestujících, jezdí rychlostí až 140 km/h a na baterie mají dojezd přibližně 80 kilometrů. Baterie lze nabíjet prostřednictvím trolejového vedení 25 kV na elektrifikovaných úsecích a rekuperací brzdné energie vlaku. Bateriový systém je namontován pod podlahou a je umístěn ve dvou bateriových kontejnerech. Tento systém využívá lithium-iontové baterie s dlouhou životností.

Jedná se o třetí objednávku na Mireo Plus B a první mimo Německo. Landesanstalt Schienenfahrzeuge Baden-Württemberg (SFBW) objednal 20 vlaků Mireo Plus B v roce 2020 a Niederbarnimer Eisenbahn (NEB) objednal 31 v roce 2021.

foto Siemens Mobility

Podobné články k tématu  Tragická nehoda autovlaku v Německu
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi