» Domů » Železnice » Siemens v Indii vyrobí 1200 elektrických nákladních lokomotiv s vysokým výkonem pro Indické železnice

Siemens v Indii vyrobí 1200 elektrických nákladních lokomotiv s vysokým výkonem pro Indické železnice

Siemens v Indii vyrobí pro železnice 1 200 elektrických nákladních lokomotiv o výkonu 9 000 HP (již jsme o tom psali), podle podmínek smlouvy v hodnotě 26 000 milionů Rs,uvedl v sobotu národní přepravce. Indické železnice vydaly udělovací dopis (LoA) za výrobu a údržbu elektrických nákladních lokomotiv o výkonu 9 000 HP pro společnost Siemens v Indii. “Železniční továrna v Dahodu v Gudžarátu vyrobí elektrické lokomotivy o výkonu 1 200 koní (9 000 HP) po dobu 11 let. Bude to vyžadovat výrobu 1 200 lokomotiv a údržbu těchto lokomotiv po dobu 35 let. Odhadovaná hodnota zakázky je asi 26 000 INR. (asi 3,2 miliardy USD), bez daní a cenových změn,“ uvedly dráhy v prohlášení.

Smlouva se společností Siemens v Indii bude podepsána do 30 dnů od vyhlášení vítěze soutěže. Prototypové lokomotivy mají být dodány v příštích dvou letech. 
Výrobní závod Dahod bude plně zkonstruována pro výrobu těchto lokomotiv do dvou let. Siemens, vybraný jako technologický partner, bude vyrábět lokomotivy v Dahodu a udržovat je ve čtyřech depech údržby – Visakhapatnam, Raipur, Kharagpur a Pune – po dobu 35 let s využitím pracovní síly železnic.

“Vhodné ekonomické hnací síly zajistí úplnou indigenizaci výroby, což následně povede k rozvoji pomocných výrobních jednotek, což z ní učiní skutečnou iniciativu ‘Made in India’. Projekt také povede k rozvoji regionu Dahod a vytvoří pracovní místa, “ uvedli Indické dráhy.

Tyto lokomotivy o výkonu 9 000 HP budou budoucím tahounem pro nákladní provoz na indických železnicích. Západní DFC a na odstupňovaných úsecích železnic pro přepravu kontejnerových nákladních vlaků ve dvoukolejové konfiguraci a zlepšit průměrnou rychlost takových vlaků na přibližně 50-60 kilometrů za hodinu oproti stávajícím 20-25 km/h.

Kvantový skok v provozních parametrech povede ke zvýšení propustnosti a také ke zvýšení kapacity linky. Tyto lokomotivy, vybavené nejmodernější technologií pohonu na bázi IGBT, poskytnou úsporu ve spotřebě energie díky technologii rekuperačního brzdění.

Existuje ustanovení o výrobě a dodávání lokomotiv standardního rozchodu pro exportní trh. Společnost Siemens v Indii byla vybrána jako technologický partner prostřednictvím spravedlivého, transparentního a konkurenčního nabídkového řízení na výrobu a údržbu těchto lokomotiv, uvedly železnice.
Ilustrační foto Siemens
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes