Dva giganti kolejových vozidel – Alstom a Siemens – se přihlásili do závodu o projekt výroby elektrických lokomotiv o výkonu 9 000 koňských sil (HP) v dílně Dahod v hodnotě 20 000 milionů rupií. Výběrová řízení na projekt lokomotivy Make in India byla vyhlášena v dubnu a  pozvala hlavní hráče kolejových vozidel k účasti na mega iniciativě indických železnic, k níž premiér Narendra Modi položil základní kámen.

Je to první výrobní jednotka lokomotiv indických železnic v Gudžarátu a očekává se, že projekt poskytne zaměstnání tisícům lidí v této oblasti. Zakázka by měla být zadána v prosinci po technickém vyhodnocení účastníků.

Zatímco se odhaduje, že lokomotiva bude stát 20 milionů rupií, v závodě v Dahodu by bylo vyrobeno celkem 1200 lokomotiv. Kromě toho bude pro úspěšného uchazeče platit doložka o zachování 35 let. Tyto lokomotivy budou hrát zásadní roli při revoluci v pohybu nákladní dopravy v zemi a pomohou odlehčit přetížené tratě zlepšením průměrné rychlosti a kapacity nákladních vlaků.

Lokomotiva o výkonu 9 000 HP bude mít přepravní kapacitu 4 500 tun nákladu, přičemž maximální rychlost těchto lokomotiv bude až 120 km/h. Lokomotivy o výkonu 9 000 HP budou vybaveny automatickým vlakovým zabezpečovačem „Kavach“. Dráha očekává, že první lokomotiva bude dodána z továrny začátkem roku 2024. Lokomotiva bude vyrobena s využitím zelené energie a bude mít zelenou výrobní značku. Dahod je hlavní železniční stanice na trase Dillí-Bombaj.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém