• Út. Srp 16th, 2022

Muskův Starlink se dohodl s Hawaiian Airlines na internetu na palubě letadel

airbus a330243 n386ha hawaiian airlines, foto Flight Global
Stránka navštívena: 155
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 0 Sekund

Starlink Elona Muska bude poskytovat za letu bezdrátový internet transpacifické flotile Hawaiian Airlines Inc., uvedla v pondělí letecká společnost. Podle dohody jsou společnosti v počátečních fázích implementace a očekává se, že bezdrátový internet bude instalován na vybraných letadlech příští rok, řekl Hawaiian. Starlink, jednotka společnosti SpaceX, již měsíce jedná s různými leteckými společnostmi o poskytování internetové služby na palubě letadel, protože se snaží rozšířit svůj dosah mimo spotřebitele a domácnosti ve venkovských oblastech světa s malým nebo žádným přístupem k internetu.

Společnost Hawaiian uvedla, že vybaví svá letadla Airbus A330 a A321neo, jakož i přicházející flotilu Boeingů 787-9 službou satelitního internetového připojení Starlink. Starlink podepsal svou první smlouvu s leteckým dopravcem, polosoukromou tryskovou službou JSX, minulý týden a zahrnuje vybavení 100 letadel terminály Starlink.

Minulý týden Wall Street Journal uvedl , že Delta Air Lines jednala se Starlinkem a provedla průzkumné testy technologie. SpaceX požádala americkou Federální komunikační komisi o regulační souhlas k provozování Starlink na letadlech a námořních plavidlech a již dříve testovala internetovou síť na několika tryskových letadel Gulfstream a také na vojenských letadlech.

Hawaiian uvedl, že v současné době neplánuje nasadit službu na svých letadlech Boeing 717, které provozují krátké lety mezi Havajskými ostrovy.

foto Flight Global

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Ryanair nabídne „záchranné lety“, protože easyJet, Tui a British Airways více ruší lety