ilustrační foto kamion ve Frýdlantu - Liberecká Drbna

Mýto jako teror na obce

ilustrační foto kamion ve Frýdlantu - Liberecká DrbnaČim déle je v platnosti placené mýto i na silnicích první třídy, tim více se zlobí a hrozí představitelé obcí krajům i ministerstvu dopravy za zhoršení životního prostředí. Může za to placené mýto i tam, kde nikdy nebylo, třeba v části Brna, kdy skrze část komunikace vedoucí k obchodnímu centru je placené mýto, to řidiči objíždí po místních komunikacích. Ve výsledku to tak vypadá, že za hodinu projede místech až 190 aut a několik kamionů, které to dále objíždí na Kuřim po místních komunikacích. Ten stejný problém aktuálně řeší i další obce a města, kdy se stali rukojmím Ministerstva a dopravních společností, které nechtějí platit za silnice o moc horší, kterým říká Ministerstvo první třída, které zase naopak chce Ministerstvo po řidičích, aby se vybralo více peněz a bylo údajně i více peněz na opravy komunikací.

Reklamy

Realitou jsou tak poškozené domy od těžkých kamionů, které projíždí obcemi a tisíce rozlobených lidí, kteří chtějí zaplatit odškodné za poničený majetek vlivem hustého provozu, který se k nim přesunul.

V některých obcích na Jihu Čech a Plzeňsku tak občané počítají za den okolo 16-19 tisíc aut, včetně kamionů, které projedou obcemí, kde dřív nebyl problém přejít na druhou stranu přes cestu. Dnes se nedá přejít, ani po hodině čekání. Je tak nutností pomalu postavit policistu do středu obcí, aby místní občané mohli někudy vůbec přejít i třeba jenom do obchodu, nebo na zastávku autobusu, či vlaku. Většina rodičů se takto bojí o své děti a chce po Ministerstvu okamžité zrušené mýta a vrácení kamionů zpátky, kde byli.

Admin
Author: Admin