autovlak na Tauernbahn Foto © ÖBB/Limpl

autovlak na Tauernbahn Foto © ÖBB/Limpl

Než dojde od 18. listopadu 2024 do 4. července 2025 ke kompletní modernizaci Tauernského tunelu, musí být ještě letos v tunelu provedeny neodkladné a neodkladné údržbové práce. K tomu tunel od 12.04. uzavřena do 17. května 2023 a dálková osobní a nákladní doprava byla odkloněna po jiných tratích, případně nahrazena náhradní autobusovou dopravou u osobních vlaků. 

Reklamy

Velká modernizační fáze koordinovaná s programem výstavby ASFINAG na trase Tauern, která začíná 18. listopadu 2024 a potrvá do 4. července 2025, je na tom nezávislá. Úsilí vynaložené na údržbu 113 let starého tunelu se neustále zvyšuje, a proto je také z bezpečnostních důvodů nezbytná kompletní modernizace Tauernského tunelu.

 Z těchto důvodů bude také muset být tunel v roce 2023 zhruba na měsíc uzavřen. V průběhu probíhajících kontrol tunelu se ukázalo, že v oblasti portálu Böckstein jsou nutná rozsáhlá podpůrná opatření v délce cca 20 m, která nelze odložit do podzimu 2024. Neprovést je, hrozilo by okamžité uzavření tunelu. Nezbytné instalace, které se provádějí jako preventivní opatření, znamenají, že Tauernský tunel musí být zcela uzavřen. ÖBB žádají cestující o pochopení a shovívavost při nutné opravě tunelu, který je tu více, než 100 let bez větších oprav. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading