Virgin Atlantic

Virgin Atlantic

Virgin Atlantic Airways Ltd [VA.UL] žádá ochranu před věřiteli ve Spojených státech podle kapitoly 15 amerického konkurzního zákoníku, který umožňuje soudnímu dvoru chránit majetek v této zemi. podání v úterý.

Reklamy

Podání Virgin Atlantic v americkém konkurzním soudu v jižním okrese v New Yorku uvedlo, že sjednalo dohodu se zúčastněnými stranami „o konsensuální rekapitalizaci“, která z dluhu získá rozvahu a „okamžitě ji umístí pro udržitelný dlouhodobý růst“.

V červenci společnost Virgin Atlantic uvedla, že se dohodla na záchraně s akcionáři a věřiteli v hodnotě 1,2 miliardy liber (1,57 miliardy USD), aby zajistila svou budoucnost i po koronavírové krizi.

Americké podání je vedlejší řízení vázané na samostatnou žalobu podanou u britského soudu, kde Virgin Atlantic získal úterý svolání schůzek postižených věřitelů, aby hlasovali o plánu 25. srpna.

Mluvčí letecké společnosti uvedla, že plán restrukturalizace byl před britským soudem „k zajištění souhlasu všech příslušných věřitelů před provedením“. Dodala, že „proces pokračuje s podporou většiny našich věřitelů.“

Bloomberg informoval, že Virgin Atlantic řekl londýnskému soudu, že v září, pokud nebude schválena restrukturalizační dohoda, může dojít k penězům.

Společnosti mimo USA používají kapitolu 15 k blokování věřitelů, kteří chtějí podat žalobu nebo svázat aktiva ve Spojených státech.

V červenci letecká společnost uvedla, že její soukromá dohoda se zúčastněnými stranami eliminuje potřebu podpory britské vlády, kterou hledal zakladatel miliardáře Richard Branson. Očekává se, že reorganizace bude dokončena na konci letošního léta a bude rozšířena do následujících 18 měsíců.

Letecká společnost, 51% vlastněná Bransonovou Virgin Group a 49% americkou leteckou společností Delta, uzavřela svou základnu v Gatwicku a snížila o více než 3 500 pracovních míst, aby se vypořádala s dopadem z pandemie COVID-19, která uzemnila letadla a vyvolala sníženou poptávku po letecké dopravě .

„Delta uvedla, že tento plán podporuje a byla„ optimistická “, aby pomohla společnosti Virgin Atlantic„ udržet si svou pozici “na cestovním trhu.

Virgin Atlantic uvedl, že je třeba rekapitalizovat „nejen přežít naléhavé hrozby, které představuje globální pandemie COVID-19, ale i prosperovat, jakmile skončí globální zdravotní krize“.

Dodal, že soudní výhrady klesly o 89% před rokem a současná poptávka po druhé polovině roku 2020 je přibližně 25% z 2019 úrovně. Virgin Atlantic také vlastní Virgin Atlantic Holidays, cestovní kancelář a Virgin Atlantic Cargo.

Významný Branson přitáhl kritiku poté, co vyzval vládní pomoc pro Virgin Atlantic k přežití poklesu.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading