Garuda Indonesia žádá o konkurzní řízení podle kapitoly 15 USA

Po vyrovnání dohody s věřiteli o snížení dluhu na polovinu na přibližně 5 miliard dolarů požádal vlajkový dopravce Garuda Indonesia, aby newyorský soud oficiálně uznal dohodu podle kapitoly 15 amerického zákona o bankrotu, řekl agentuře Reuters generální ředitel aerolinky Irfan Setiaputra 26. 9. 2022.  Na nedávnou dohodu o restrukturalizaci dluhu dohlížel soud v Jakartě. Kapitola 15 poskytuje účinné mechanismy pro řešení případů platební neschopnosti podniků mezi americkými a zahraničními soudy, které zahrnují dlužníky, aktiva, žalobce a další strany projevující zájem o řízení.  

Podle správního úřadu soudů USA je cílem kapitoly 15 „podporovat spolupráci a komunikaci mezi americkými soudy a stranami zájmu se zahraničními soudy a stranami zájmu v přeshraničních případech“ prostřednictvím „výslovného zpoplatnění soudu a majetku zástupci spolupracovat se zahraničními soudy a zahraničními zástupci“.  

V červnu 2022 Garuda Indonesia oznámila, že snížila svůj nesplacený věřitelský dluh na polovinu z 10,1 miliardy USD na 5,1 miliardy USD. Letecké společnosti se v té době také podařilo snížit sazby za pronájem širokotrupých letadel nejméně o 65 % a o 35 % u úzkotrupých letadel. Plány na snížení více než 9 miliard dolarů dluhu letecké společnosti dostaly od věřitelů souhlas 20. června 2022. Garuda Indonesia požádala o restrukturalizaci dluhu v prosinci 2021. Zatímco před pandemií COVID-19 trpěla finančními problémy, globální zdravotní krize tyto problémy dále urychlila. 

foto Garuda Indonesia

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →