United Airlines

United Airlines v pátek oznámily, že koncem října pozastaví provoz na newyorské letiště Johna F. Kennedyho (JFK). Začátkem září United pohrozili, že podniknou kroky, pokud Federální úřad pro letectví (FAA) nepovolí leteckému dopravci další lety.

United létají pouze dvakrát denně do San Francisca a Los Angeles z JFK, nejrušnějšího letiště v oblasti New Yorku, po obnovení provozu v roce 2021. „Vzhledem k našemu současnému, příliš malému provozu na letišti, na to, aby bylo možné konkurovat, letový řád mimo JFK – spojený se začátkem zimní sezóny, kdy bude více leteckých společností provozovat své sloty, jakmile obnoví lety na JFK – United učinili těžké rozhodnutí dočasně pozastavit provoz na JFK,“ uvedl United v tiskové zprávě. Letecká společnost neupřesnila, kdy by mohla spojení obnovit.

United uvedl, že jeho „diskuze s FAA byly konstruktivní“, dodali. „Je také jasné, že proces přidání další kapacity v JFK bude nějakou dobu trvat“. Společnost uvedla, že rozhodnutí bude mít dopad na 100 zaměstnanců, kteří pracují v JFK, ale zdůraznila, že „nikdo nepřichází o práci“ a zaměstnanci přejdou na jiné blízké letiště. United se snaží získat další sloty – což jsou povolení ke vzletu a přistání – prostřednictvím FAA a hledáním obchodních dohod o získání slotů od jiných leteckých společností.

Konkurence je potřebná říká FAA

FAA v pátek uvedla, že je „odhodlána přispívat k bezpečnému rozšíření newyorských letišť a kapacity vzdušného prostoru. Budeme se řídit naším spravedlivým a dobře zavedeným procesem udělování budoucích slotů, abychom zvýšili konkurenci“. United uvedl, že bez stálých slotů nemůže obsluhovat JFK „efektivně ve srovnání s většími plány a atraktivnějšími letovými časy, které mají“ JetBlue Airways a American Airlines.

United v roce 2015 uzavřeli dlouhodobou smlouvu o pronájmu 24 celoročních slotů na JFK společnosti Delta Air Lines, když ukončila provoz JFK a soustředila se na nedaleký hub Newark na severu New Jersey. United tvrdí, že na JFK, 13. nejrušnějším americkém letišti, je prostor pro růst. FAA a Port Authority od roku 2008 provedly významné investice do infrastruktury, včetně „rozšíření ranvejí, výstavby pojezdových drah pro více spojů a vytvoření zarovnané vysokorychlostní odbočky.”

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém