Domů / Silniční doprava / Na kruhovém objezdu u Opavy dejte pozor na rizikové místo, je častým dějištěm nehod

Na kruhovém objezdu u Opavy dejte pozor na rizikové místo, je častým dějištěm nehod

Moravskoslezský kraj a jedno z rizikových míst na tamních komunikacích. Na vytížené silnici I/11 poblíž Opavy je ve statistikách velké množství nehod, a to především na tamním kruhovém objezdu. Zranění, která se řidičům nebo dalším účastníků provozu stala, byla naštěstí jen lehká. Zato škody se šplhají ke 4 milionům korun. Nezbývá, než se na místo podívat s odborníkem.

Pavel Blahut, koordinátor BESIP pro Moravskoslezský kraj: “Nacházíme se na okružní křižovatce, která je mimo obec, to znamená, že maximální rychlost, kterou zde řidiči mohou jet, je 90 km/h. Při nájezdu na takovou křižovatku může působit problém odhadnout rychlost přijíždějících vozidel, to pak může vést k situacím, kdy ten řidič nemusí stihnout dostatečně akcelerovat nebo naopak rozjede se a lekne se a zabrzdí. Řidič za ním pak takovou situaci nečeká, takže z toho důvodu dochází v tomto místě ke zvýšenému množství dopravních nehod. Samozřejmě, že řidiči, kteří tudy jezdí často, tak ti už zkušenosti mají, ví a předpokládají, s čím počítat. Obecná rada pro řidiče, kteří například jedou někde poprvé, snížit rychlost, zvýšit ostražitost, opravdu počítat s tím, že se může cokoliv přihodit. A hlavně dodržet si bezpečný odstup od vozidel, která jedou přede mnou.”

Tento kruhový objezd je dvouproudový, proto nezapomínejte na pravidla bezpečné jízdy v podobných podmínkách.

Pavel Blahut, koordinátor BESIP pro Moravskoslezský kraj: “Při změně jízdních pruhů ten, kdo mění jízdní pruh, nesmí ohrozit ani omezit řidiče, který v tom pruhu jede. To znamená, že pokud si vzpomenu na poslední chvíli, že chci z kruhového objezdu vyjet a jsem ve vnitřní části, tak musím bezpečně stihnout přejet do toho venkovního. Ten levý bych měl použít jen tehdy, když předjíždím jiné vozidlo. Pokud mi ten manévr nevyjde, je jednodušší a vhodnější objet celý kruhový objezd, byť je rozlohou veliký, a včas se přepojit do vedlejšího pruhu tak, abych v příštím kole dokázal bezpečně vyjet.”
Označeno:

Zanechat komentář

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

25 Dub
25 Dub 26
Brno
04 Kvě
4 Kvě 26
Dubai
12 Kvě
12 Kvě 26
Dubai
16 Kvě
16 Kvě 26

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 372 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení

Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.