Vizualizace Airbus

Vizualizace Airbus

Airbus představil veřejnosti svůj plně elektrický prototyp CityAirbus NextGen před svým prvním letem koncem tohoto roku. Dvoutunový CityAirbus třídy s rozpětím křídel přibližně 12 metrů je vyvíjen tak, aby létal s dosahem 80 km a dosahoval cestovní rychlosti 120 km/h, takže se dokonale hodí pro provoz ve velkých městech různých druhů využití.

Reklamy

Odhalení se časově shodovalo s otevřením nového testovacího centra CityAirbus v Donauwörth, které se bude věnovat testování systémů pro elektrická vozidla s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL). Centrum, které je součástí pokračující a dlouhodobé investice Airbusu do Advanced Air Mobility (AAM), zahájilo svůj provoz se spuštěním CityAirbus NextGen v prosinci 2023 a nyní bude využíváno pro zbývající testy nutné před uvedením prototypu do provozu. První let později v letošním roce. Tyto testy zahrnují elektromotory s jejich osmi rotory a také další systémy letadla, jako je řízení letu a avionika.

„Úplně první uvedení CityAirbus NextGen je důležitým a velmi reálným krokem, který podnikáme směrem k pokročilé letecké mobilitě a našemu budoucímu produktu a trhu. Děkujeme naší komunitě, týmu a partnerům po celém světě za to, že nám pomohli toto uskutečnit,“ řekl Balkiz Sarihan, vedoucí městské letecké mobility ve společnosti Airbus.

Airbus zároveň rozšiřuje svou globální síť a partnerství s cílem vytvořit jedinečný ekosystém, který podpoří úspěšný a životaschopný trh AAM. Airbus nedávno podepsal dohodu o partnerství s LCI, přední leteckou společností, aby se zaměřil na vývoj scénářů partnerství a obchodních modelů ve třech klíčových oblastech AAM: strategie, komercializace a financování.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading