trasa D1 na Slovensku

Národní dálniční společnost (NDS) upozorňuje na částečnou uzávěru dálnice D1 od pátku do neděle (30. 9. – 2. 10.). Jejím důvodem je realizace lokálních oprav vozovky v úseku bratislavské dálniční estakády Mierová – Senecká. Informovala o tom mluvčí společnosti Eva Žgravčáková.  Práce budou v pravém jízdním pruhu dálnice D1 v levém jízdním pásu ve směru do Bratislavy. ” Doprava bude v místě realizace opravy vozovky přesměrována do levého jízdního pruhu ,” upozornila Žgravčáková.

Pro pravidelnou podzimní údržbu NDS rovněž připomíná blížící se uzávěry tunelů Ovčiarsko a Žilina, kde omezení potrvá od čtvrtka 29. září od 12:00 do neděle 2. října do 20:00. Omezení se týká i tunelů Svrčinovec a Poľana, kde bude platit uzávěra od 7. října od 20:00 do 9. října do 20:00.

V nejbližších týdnech bude NDS na dálnicích a rychlostních silnicích ve své zprávě obnovovat i vodorovné značení. ” Prosím motoristy o trpělivost, zároveň io respektování dočasného dopravního značení ,” uvedla Žgravčáková. Práce by se měly provádět napříč Slovenskem do konce října v závislosti na povětrnostních podmínkách.

NDS apeluje na motoristy, aby dodržovali omezení související s opravnými pracemi, a to zejména respektování rychlostních limitů. Záleží nám totiž nejen na bezpečnosti motoristů, ale také na zachování bezpečnosti našich pracovníků v terénu. Prosíme, buďte obezřetní a ohleduplní vůči nim. Nejčastějším důvodem nehod, často i smrtelných, je totiž právě nepozornost nebo nerespektování předepsané snížené rychlosti, “ doplnila mluvčí.

TASR, foto wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém