• 07/07/2022 01:09

Rychlík z Melbourne do Sydney vykolejil, 2 lidé zemřeli

ByAdmin

Úno 20, 2020 , ,
foto Dr Scott Rickard
Stránka navštívena: 565
0 0
Doba čtení příspěvku:55 Sekund

Dva lidé zemřeli, když ve čtvrtek u australského města Wallan vykolejil rychlík ze Sydney do Melbourne, uvedla stanice BBC. Několik dalších cestujících utrpělo vážná zranění. Strojvůdce zůstal uvězněn v kabině.

Vlak se sto šedesáti cestujícími vykolejil v 19:30 místního času (9:30 SEČ). Na místě zasahuje velký počet hasičů a záchranářů. Ti ošetřili mnohé zraněné na místě, ale jeden cestující musel být přepraven vrtulníkem s vážnými zraněními do nemocnice v Melbourne.

Mimo koleje skončilo sedm vagonů, poslední vůz se převrátil na bok. Smrt dvou osob potvrdila místní policie. Na místě je velké množství zraněných lehce a těžce zraněných. Při nehodě by nemělo dojít ke zranění žádného občana České či Slovenské republiky. Zraněni byli především občané Austrálie a Nového Zélandu, USA.

Co se stalo a proč vlak vykolejil je předmětem vyšetřování. V místě je povolená rychlost 120km/hod. Dle některých z cestujících, krátce před nehodou vlak se třásl a prudce brzdil. Následoval náraz a potom jenom už křik a pláč. V místě je několik kolejí roztržených. Oprava si vyžádá několikadenní výluku na trati.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %