Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí městská parkovací politika, se rozšířil o další dvě růžinovské lokality v části Nivy, a to část Košická – Miletičova – Převozská a lokalitu Růžová dolina. Nově v nich nezaparkuje během pracovních dnů od 14:00 do 6:00 nikdo, kdo není zaregistrován v systému PAAS. Držitelé rezidentských karet mohou parkovat neomezeně, nerezidenti si za parkování v daném čase zaplatí 1,50 eura za hodinu.
Zónu Ružinov – Nivy spustilo hlavní město po menších lokalitách. Přidáním zbylých dvou je celá zóna kompletní. “Všechny tyto lokality dohromady tvoří jednu zónu Ružinov – Nivy (RU1) a rezidentskou parkovací kartu je tak možné využít k parkování v celé zóně,” připomíná bratislavský magistrát.
Termín zařazení obou zón hlavní město vícekrát přesunulo, původně se jejich zapojení plánovalo již v létě. Nakonec byl však termín oddálen z důvodu delších procesů souvisejících s přípravou a schvalováním projektu organizace dopravy.
Prvními třemi lokalitami, kde začal od 10. ledna systém platit, byly Cihelné pole v Novém Městě, Dvory 4 v Petržalce a Krasňany v Rači.
Od 23. března je zařazena lokalita Starý Ružinov-východ, od 3. května lokality Starý Ružinov-západ a zóna 500 bytů. Od 25. května je systém rozšířen o zónu Hlavní nádraží – Blumentál ve Starém Městě, v tomto případě jde o jiný čas regulace, na některých ulicích i o jinou výšku hodinového parkovného. Následně se 15. června rozšířil PAAS o další růžinovskou lokalitu, a to Nivy v části Svatoplukova – Košická.

TASR

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém