• 07/07/2022 05:51

Starší žena v Belgii nazvaná ‚rasistkou‘, byla vyhozená z autobusu se zraněním hlavy po podezřelé rvačce s Maročany (VIDEO)

Stránka navštívena: 1408
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 47 Sekund

Na internetu se objevilo video rvačky v autobuse v Antverpách, které ukazuje starší ženu, která byla po rvačce zjevně vyhozena z autobusu. Policie incident vyšetřuje.

V minutovém klipu je žena s nákupním vozíkem viděna v autobuse, zapletená do zjevné prudké hádky se skupinou lidí. V pozadí se ozývá smích a dětský pláč, zatímco někdo ženu označuje za rasistku. Video se pak přeruší a pokračuje, když žena před autobusem křičí na zemi s hlavou od krve. Drží se kabátu a vozíku, šaty má nasáklé krví.

Osoba, která je stále ve vozidle, zjevně poučuje oběť. Hlas za kamerou říká: “Byla si poslána pryč z autobusu a nechtěla to respektovat ty … Urazila Maročana a podívejte se, co se s ní stane,” podle místních médií.

Video se objevilo na sociálních sítích a na Twitteru jej sdílel mimo jiné belgický poslanec Tom Van Grieken, lídr regionální pravicové strany Vlaams Belang. Ve svém příspěvku nazval podezřelé pachatele „bestiemi“ a varoval: „Nikdy jsem neuváděl prohlášení o vyloučení odpovědnosti, ale tyto obrázky opravdu nejsou pro citlivé diváky.

VAROVÁNÍ! Video je pro silné povahy

Beesten zijn het! Allochtoon uitschot! Blanke oude vrouw wordt gemolesteerd op bus van @delijn (Lijn 610 A’pen – Oelegem) door laf tuig. 😡 Multikultura je multikriminální.⚠️⚠️⚠️ Ik zet nooit disclaimers, maar deze beelden zijn echt niet voor gevoelige kijkers. 😖 pic.twitter.com/hopPda0VpB

— Tom Van Grieken (@tomvangrieken) 28. října 2021
Incident se stal ve středu večer, kdy 57letá žena cestovala v autobuse plném cestujících z Antverp do vesnice nedaleko města. Skutečný boj není na videu vidět, ale výsledkem se zdá být zející rána na hlavě ženy. Byla hospitalizována s vážným zraněním a její stav je stále „znepokojivý“, informují místní média a dodávají, že řidič autobusu byl incidentem tak šokován, že si vyžádal psychologickou pomoc.

Bylo zahájeno vyšetřování, antverpská policie studovala video a také hledala úplnější obrázek. „Je to zkrácená verze toho, co se stalo. U takových incidentů není hned jasné, kdo co udělal,“ řekla médiím policejní mluvčí. Nejméně jeden podezřelý byl identifikován a vyslechnut, ale zatím nebyl zatčen.

BBC

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %