• 07/07/2022 06:40

Německý Eurowings spolupracuje s českými Smartwings při prodeji letů

Stránka navštívena: 1286
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 24 Sekund

Německá nízkonákladová letecká společnost Eurowings skupiny Lufthansa se chystá spolupracovat s českou leteckou společností Smartwings na základě dohody o codeshare mezi oběma leteckými společnostmi. V rámci snahy rozšířit svůj tržní podíl ve střední Evropě dohoda umožní leteckým společnostem prodávat místa na letech provozovaných tou druhou.

Nové partnerství přichází v době, kdy společnost Eurowings zahájila provoz z nové základny na pražském letišti dne 31. října 2021.

Praha byla těžce zasažena pandemií COVID-19 a ztratila mnoho přímých spojení s Evropou. Již nyní se ale podnikají kroky k obnovení těchto spojení, poznamenal Eurowings.

Dohoda znamená, že lety Eurowings budou také nabízeny pod čísly letů Smartwings a prodávány na smartwings.com a jejích dalších prodejních kanálech, čímž se rozšíří dosah Eurowings na nové základně.

tiskové zprávě ze dne 1. listopadu 2021 generální ředitel Eurowings Jens Bischof uvedl: “Jsme potěšeni dohodou o codeshare s naším partnerem Smartwings, která posílí naši pozici na naší nové pražské základně. Tím, že působíme z vysoce atraktivního evropského města, chceme nabídnout ještě většímu počtu obchodních cestujících a cestujícím za zábavou atraktivní nonstop spojení po celé Evropě.“

Člen představenstva a generální ředitel společnosti Smartwings Roman Vik v reakci na oznámení uvedl: „Naší dlouhodobou prioritou je rozšiřovat nabídku destinací a díky novému partnerství s Eurowings budeme schopni nabídnout pohodlné spojení a široké portfolio destinací pro naše zákazníky.“

Podle tiskové zprávy první codeshare lety Eurowings / Smartwings odlétají z Prahy za několik týdnů.

Od 31. října 2021 spojuje Eurowings Prahu se 14 novými evropskými destinacemi. Dopravce hodlá do léta 2022 v české metropoli umístit tři letadla Airbus A320 včetně místních posádek.

Lety jsou provozovány Eurowings Europe, celoevropským letovým provozem Eurowings, což zvyšuje počet základen dopravce mimo svůj domovský trh v Německu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %