• 04/07/2022 05:17

Aeromexiko hlásí bankrot a žádost o ochranu před věřiteli dle kapitoly 11

ByAdmin

Čvc 1, 2020 ,
foto Marco Verch
Stránka navštívena: 427
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 24 Sekund

Aeromexico se stalo nejnovějším Latinským dopravcem, který podal žádost o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11 v důsledku celosvětové pandemie COVID-19. Letecká společnost se připojí k Avianca a LATAM , kteří v posledních dvou měsících požádali o ochranu podle kapitoly 11.

Aeromexico ve svém prohlášení na svých webových stránkách uvádí, že právní proces „neovlivní provoz letecké společnosti, rezervace, vouchery ani Premier Points“.

V procesu restrukturalizace v kapitole 11 se bude Aeromexico řídit několika kroky, včetně: financování dlužníka v držení, počátečního soudního jednání, vypracování plánů reorganizace a schválení plánů.

Na konci procesu se Aeromexico snaží stát se finančně posílenou společností. V červenci bude letecká společnost pokračovat s plány na zvýšení počtu mezinárodních letů a zdvojnásobit vnitrostátní lety, jak se omezení COVID-19 zmírní.

„COVID-19 má nebývalý dopad na světové hospodářství a cestovní ruch. Dnes je více než kdy jindy nezbytné rychle se přizpůsobit, aby vyhovovalo potřebám cestujících v nejistém prostředí. Zavazujeme se učinit nezbytná opatření k zajištění naší budoucnosti pomocí procesu v kapitole 11, abychom se stali silnějšími a odolnějšími, přičemž vždy klademe důraz na zdraví a bezpečnost našich zákazníků. “

Andres Conesa, generální ředitel Aeromexico

Bloomberg uvádí, že Aeromexico zaznamenala pokles cestujících o 90 procent, protože vlády uzemnily lety a donutily lidi zůstat doma.

S cílem snížit provozní náklady nabídla letecká společnost zaměstnancům neplacenou dovolenou a zároveň uzavřela smlouvy s dodavateli a skupinami pracujících.

Ve snaze poskytnout záchranné lano poskytla investiční holdingová společnost Aimia Inc v pondělí společnost Aeromexico 50 milionů dolarů; navýšení na 50 milionů dolarů, které již byly rozdány v květnu, jak uvádí agentura Reuters .

Bohužel účinek COVID-19 dokázal, že 100 milionů dolarů nestačí, čímž se letecká společnost dostane na svou současnou pozici podle pokynů v kapitole 11.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %