Středočeský kraj doporučil z pohledu dopadu na životní prostředí první ze tří variant tramvajové trati do Zdib

Nová tramvajová trať z pražských Kobylis do středočeských Zdib by měla mít délku 5,445 kilometru. Součástí její stavby budou terminály a parkoviště P+R ve Zdibech a Sedleci, tramvajová smyčka v Sedleci, počítá se i s tím, že na trati budou i čtyřmi mosty.

Reklamy

„Jde o významnou stavbu, u jejíhož zrodu byl Středočeský kraj. Je to stavba, která je pro nás velmi důležitá, protože by měla významně ulehčit silniční dopravě. Budeme se na výstavbě významně podílet i finančně. Jsem ráda, že je opět blíž realizaci,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Podle ní je pozitivem i vybudování parkoviště a parkovacího domu, které budou mít dohromady celkovou kapacitu 1260 míst.

tramvajová trať do Zdib
tramvajová trať do Zdib

První varianta, kterou z hlediska posuzování vlivů na životní prostředí doporučuje Středočeský kraj, počítá s tím, že po délce trati bude v každém směru jeden silniční pruh a mezi nimi bude tramvajový pás o šířce 7,5 až 8 metrů. Před křižovatkami bude silnice rozšířena v některých směrech na dva jízdní pruhy. „U varianty s označením 1 dojde dokonce k částečnému zlepšení akustické situace v relativně hustě obydleném území podél komunikace v Praze 8 – Kobylisích, v Praze – Dolních Chabrech i v obci Zdiby,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera.

Zákonná lhůta pro vyjádření Rady Středočeského kraje jako dotčeného územního samosprávného celku je 10. července 2020. Na základě doporučení pracovní skupiny Výboru pro životní prostředí a zemědělství rada schválila usnesení již 29. června.

Admin
Author: Admin