Airbus A330-200 Qantas

Mezinárodní trasy Qantas obnoví až v červenci 2021

Pandemie koronavirů SARS-CoV-2 donutí Qantase obnovit mezinárodní lety až od poloviny roku 2021. Alespoň tak to nyní předpovídá prezident australského národního leteckého dopravce Qantas Alan Joyce.

Prezident největší letecké společnosti na subkontinentu neočekává, že se situace na příštích dvanáct měsíců zlepší. Podle něj se mezinárodní služby nevrátí do července příštího roku.

Reklamy

Qantas bojuje o přežití, proto pošle 6000 lidí, nebo pětinu jeho pracovní síly, na neplacenou dovolenou, a také uzemní téměř 100 letadel, tj. většinu flotily, včetně dvanácti Airbus A380, které zaručovaly pohodlí při cestování na mezikontinentálních letech.

„Ztráta příjmů ve výši miliard dolarů nám ponechává jen malou volbu, pokud chceme dlouhodobě ušetřit co nejvíce pracovních míst,“ řekl Joyce.

Po několik let musíme stát v pozici, kde budou příjmy mnohem nižší, a to znamená, že v krátkodobém horizontu se staneme menší leteckou společností – poznamenal prezident leteckého dopravce z subkontinentu, který se v nadcházejících měsících zaměří na vnitrostátní trasy .

Plánujeme obnovit v červenci 40 procent našich letů v Austrálii před pandemií. Tento rok měl být v naší staleté historii festivalem Qantas. Zdá se však, že to nebude fungovat tak, jak bylo plánováno – přidává hořce Joyce.

Australský tříletý plán pro australského národního leteckého dopravce poskytuje zaměstnání 22 000 osob do června 2022. Qantas má v současné době 29 000 zaměstnanci. Jinými slovy řečeno dojde k jeho nelibosti k propouštění, až by tomu rád zabránil i snížením si platů celého vedení společnosti.

Admin
Author: Admin