foto Wizz Air

Wizz Air Malta, dceřiná společnost maďarského ultra-nízkonákladového leteckého dopravce Wizz Air, získala osvědčení leteckého provozovatele (AOC) od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) a provozní licenci (OL) od Ředitelství pro civilní letectví na Maltě. Podle prezidenta Wizz Air Roberta Careyho oficiální založení nové pobočky podporuje strategii multi-AOC mateřské společnosti a pomůže letecké společnosti posílit její pozici na Maltě a v celé Evropě.  

Reklamy

„Od nynějška bude Wizz Air Malta pod neustálým dohledem EASA, jako je tomu již v případě její sesterské/mateřské společnosti Wizz Air Hungary. To zajišťuje, že celý provoz skupiny Wizz Air v EU splňuje bezpečnostní požadavky EU, které patří k nejpřísnějším na světě,“ uvedl ředitel letových norem EASA Jesper Rasmussen v prohlášení Wizz Air.

Nový dopravce se sídlem na Maltě uskutečnil svůj první let 27. září 2022 z římského mezinárodního letiště Fiumicino (FCO). „Založení Wizz Air Malta umožní skupině dále diverzifikovat své operace, poskytne zvýšenou flexibilitu a potenciál pro významnou expanzi,“ uvádí se v prohlášení letecké společnosti.  Od září 2022 Wizz Air v současnosti provozuje několik AOC, včetně Wizz Air UK a Wizz Air Abu Dhabi a Wizz Air Hungary. Dopravce má ve své flotile celkem 166 osobních letadel Airbus A320 a A321.  

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading