Předpokládá se, že Malaysia Airlines Bhd, letecká jednotka Malaysia Aviation Group (MAG), do konce roku vrátí všech šest svých Airbusů A380 výrobci letadel Airbus. The New Straits Times se dozvěděl, že plán byl součástí dohody uzavřené po nedávném nákupu 20 nových A330-900 neo aerolinkou v srpnu tohoto roku.

“Plán je, že Airbus do konce tohoto roku převezmou zpět všechna letadla (A380). Je na nich, co chtějí s letadly udělat.” “Diskuse pokračuje. Na vrácení strojů se pracuje,” uvedly zdroje s tím, že letadlo bude Airbusu předáno, jakmile bude rozhodnuto o jeho umístění výrobcem. Zdroje také uvedly, že nakonec nemusí existovat trh s použitými A380, protože se nenašli žádní solidní kupci ani poté, co Malaysia Airlines nabízely superjumbo jet k prodeji déle než rok.

Letecká společnost 12. července loňského roku vydala oznámení o výběrovém řízení pro zainteresované strany na získání jejích letadel A380 a/nebo jejich součástí.  Jedním z generálních ředitelů aerolinek (CEO), který byl o A380 zuřivě hlasitý, je Akbar Al Baker z Qatar Airways.

Budoucnost jsou moderní dvoumotorové letadla

„Pro A380 je nulový trh s použitýmiletadli a nemyslím si, že se tento program vrátí,“ řekl v červnu tohoto roku deníku New Straits Times a dodal, že nákup největšího světového osobního dopravce byl největší chybou společnosti Qatar Airways. Mezitím mluvčí MAG řekl, že skupina plánuje ukončit provoz A380 do konce roku 2022.

“Podmínky související s obchodem s Airbusem však zůstávají důvěrné,” odpověděl mluvčí na dotaz ohledně obchodu. Mluvčí Airbusu také citoval podobný komentář a řekl, že „podmínky naší dohody s MAG jsou důvěrné“. V současné době je všech šest A380 Malaysia Airlines na dlouhodobém parkovišti a není zahrnuto v plánu sítě národního dopravce.

Generální ředitel MAG kapitán Izham Ismail v červnu uvedl, že letadlo již není součástí flotily aerolinek kvůli vyšším provozním nákladům, protože A380 má čtyři motory. “Pokud se podíváte na budoucí letecké technologie, je to všechno o dvoumotorech a dlouhém doletu. Takže pokud chcete být konkurenceschopní, nemůžete do hry dát A380, protože provozní náklady jsou vysoké.” “Nepřivede vás to na rovné podmínky, abyste byli konkurenceschopní. Není pochyb o tom, že produkt na A380 je lepší, ale na konci dne není zisk, ale ztráta,” řekl.

 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém