Airbus uvolní 15 000 v příštích dvanácti měsících zaměstnanců, z toho 900 zaměstnaných výrobcem letadel v Bavorsku – reportuje agentura Reuters.

Společnost z Toulouse nyní čelí obtížným rozhovorům se zástupci odborů a vládami zemí, kde se továrny nacházejí. Restrukturalizace v roce 2008 způsobila protesty a stávky. Opakování skriptu je velmi možné.

„Čelíme masivní bitvě o záchranu pracovních míst,“ řekla Francoise Vallin, zástupkyně odborů na Seině. – Je to průmyslový vandalismus – to bylo zdůrazněno v prohlášení britských zaměstnanců.

Do poloviny roku 2021 sníží Airbus 5 000 pozic ve Francii, 5 100 v Německu, 900 ve Španělsku, 1 700 ve Velké Británii a 1 300 v dalších zemích. Konkrétní prohlášení zahrnuje dalších 900 pracovních míst v jednotce Premium Aerotec v Augsburgu v Bavorsku.

To je realita, které musíme čelit. Bojujeme za dlouhodobou perspektivu. Jsme spíše stabilní a představíme malé změny, které se mohou v budoucnu v závislosti na situaci na trhu zvětšit – vysvětluje prezident Airbusu Guillaume Faury. Jeho názory nesdílejí zástupci vlády v oblasti Seiny, která nedávno oznámila podpůrný balíček pro letecký průmysl ve výši 15 miliard EUR.

Počet plánovaných propouštění je příliš vysoký. Očekáváme, že společnost Airbus účinně využije nabízenou pomoc ke snížení těchto škrtů, řekl agentuře Reuters jeden ze zaměstnanců ministerstva financí. Společnost z Toulouse nemá v úmyslu vzdát se obtížných rozhodnutí a povzbuzovat předčasný odchod mnoha zaměstnanců do důchodu. Očekává se, že proces propouštění začne na podzim.

Airbus dříve také oznámil, že v následujících dvou letech bude výroba letadel nižší o 40 procent . Normální úroveň předpandemického výkonu se očekává až v roce 2025.

Prezident Airbus Guillaume Faury v červnu odhalil, že zástupci několika leteckých společností neodpovídají na telefony, ani jiné snahy o kontakty, aby se zabránilo dodávce nových strojů. Společnost z Toulouse naznačila, že bude žalovat ty dopravce, kteří odmítají vyhovět žalobě.

Admin
Author: Admin

By Admin