Foto Lufthansa Group

Lufthansa uvede zpět do provozu všechna svá uložená letadla Airbus A340-600 kvůli očekávané poptávce po letecké dopravě v nadcházející letní cestovní sezóně. 

Reklamy

Letecká společnost, která má ve své flotile 10 Airbusů A340-600, znovu aktivuje letadla ve 2. čtvrtletí 2023, „aby pokryla vysokou poptávku po dálkových letech v létě 2023,“ potvrdil mluvčí Lufthansy. Pět letadel bude mít základnu na letišti Frankfurt (FRA), zatímco zbývajících pět bude podle zástupce společnosti na letišti v Mnichově (MUC).  

V současnosti je podle údajů planespotters.net označeno jako uložených šest letadel Lufthansa Airbus A340-600. Dvě jsou zaparkována na letišti Teruel (TEV) ve Španělsku, jedno letadlo je uloženo ve Frankfurtu (FRA) a další v Mnichově (MUC), zatímco další je v současnosti na mezinárodním letišti Ninoy Aquino (MNL). Zatímco D-AIHU létá aktivně celý prosinec 2022, jeho poslední let byl 27. prosince 2022, protože od té doby není aktivní, podle záznamů flightradar24.com. Jeho posledním příletovým letištěm byl Mnichov. 

Vrácení sedadel první třídy Lufthansy 

Všech 10 je vybaveno osmi sedadly první třídy, což z nich dělá jediná další letadla kromě Boeingu 747-8, které se může pochlubit nejluxusnější kabinou ve flotile Lufthansy.    

Kromě toho mají A340-600 44 Business, 32 Premium Economy a 213 Economy sedadel podle uspořádání interiéru dle dopravce. Airbusy A380 společnosti Lufthansa, jejichž návrat do provozu je naplánován na několik příštích měsíců, jsou také vybaveny sedadly první třídy.

Airbusy A340-600 mezitím mají za sebou pár bouřlivých let. Zpočátku Lufthansa opustila každý z nich během počátečního vypuknutí COVID-19, přičemž sedm opustilo flotilu letecké společnosti v průběhu roku 2020. Ale jak se hranice otevíraly, zavíraly a poté znovu otevíraly, osud typu letadla se odpovídajícím způsobem změnil. V dubnu 2020 Lufthansa vyřadila všechny čtyřmotorové proudové letouny, ale zdálo se, že má otevřenou mysl, pokud jde o případné přivedení alespoň některých letadel zpět. Mluvčí dopravce tehdy uvedl, že o „budoucím využití letadla nebo možné reaktivaci maximálně deseti letadel“ rozhodne později. 

V létě 2021 německý dopravce přivezl zpět pět Airbusů A340-600, aby podpořil sezónu vysoké poptávky, a poté opakoval cyklus jejich uskladnění a poté je přivezl zpět na následující letní sezónu v roce 2022. Poté v březnu 2022 Lufthansa znovu aktivovala šest širokotrupých letadel. Jestli i tento rok tomu tak bude po letní sezoně je otázkou. Dopravce zatím toto nechce komentovat, ani jinak předpovídat co bude v ohledem na nové verze covid-19, které se šíří opět z Číny. 

Foto Lufthansa Group

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading