foto Alstom

foto Alstom

Sedmé město v Alžírsku, které je vybavené tramvajemi Citadis od Alstomu. Alstom, je světový lídr v oblasti udržitelné a inteligentní mobility, přispívá ke komerčnímu spuštění dvou tramvajových linek v Mostaganem.

Reklamy

Při této příležitosti byl inaugurační ceremonie přítomen pan Kamel Beldjoud, ministr dopravy, doprovázený panem Aissou Boulahia, Wali z Mostaganemu a dalšími vysokými představiteli místních úřadů regionu Mostaganem.

Společnost Métro d’Alger (EMA) zadala projekt tramvaje Mostaganem společnostem Alstom a Cosider. Rozsah práce společnosti Alstom zahrnoval zajištění celého systému, telekomunikačních a signalizačních systémů, rozvoden a prodeje jízdenek a také vybavení depa. Vlakové soupravy Citadis dodal Joint-Venture CITAL. Cosider v rámci své působnosti (Veřejné stavby/Inženýrské stavby) prováděl inženýrské stavby včetně tramvajových tratí, trolejového vedení a světelné signalizace. 

„Alstom a jeho alžírské týmy jsou hrdé na to, že dodaly tramvaje Citadis a přispěly k vybudování celého systému tramvají Mostaganem a infrastruktury ve spolupráci se společností Cosider. Jsme na konci projektu, který obyvatelé netrpělivě očekávali“ sdělil Amar Chouaki, Výkonný ředitel Alstom Algeria.

Tramvaj Mostaganem o délce 14 km umožní každý den cestovat na lince 10 000 cestujících s 24 stanicemi. Tyto dvě linky propojí různé části města, usnadní studentům přístup do různých univerzitních kampusů a zajistí rychlý přístup do centra města a na různá nádraží.

„Alstom a jeho alžírské týmy jsou hrdé na to, že dodaly tramvaje Citadis a přispěly k vybudování celého systému tramvají Mostaganem a infrastruktury ve spolupráci se společností Cosider. Jsme na konci projektu, který obyvatelé netrpělivě očekávali,“ říká Amar Chouaki, výkonný ředitel Alstom Algeria. Dodává: „Jsme potěšeni, že můžeme milionům cestujících umožnit snadnější cestování díky našim řešením udržitelné mobility. Navíc je to sedmé město v Alžírsku vybavené tramvají Alstom Citadis. To je svědectvím našeho závazku podporovat alžírskou vizi moderní mobility.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Alžírským Mostaganem začali jezdit tramvaje

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading