Wizz Air otevírá novou základnu v Catanii

Catania: Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air oznámila, že v říjnu 2020 otevře svou 36. základnu v Catanii na Sicílii. Na letišti budou umístěna dvě letadla Airbus A321.

Od října 2020 otevře maďarský dopravce otevřením nové základny také pět nových linek z Catanie do Říma-Fiumicio, Bologny, Benátek, Memmingenu v Mnichově a Londýna-Lutonu. Síť spojů na letišti v Catanii dosud sestávala z 15 linek.

Reklamy

První letadlo Wizz Air vzlétlo z Catanie v roce 2009 a od té doby přepravilo přes 1,5 milionu cestujících na letech na a ze Sicílie. Otevření 36. základny dopravců v Catanii přispěje k dalšímu hospodářskému rozvoji regionu a také vytvoří nová pracovní místa v souvisejících odvětvích a pomůže stimulovat místní cestovní ruch.

Krátce poté, co společnost Wizz Air otevřela svou základnu v Miláně-Malpensě a rozšířila síť linek v Itálii o řadu vnitrostátních letů, letecká společnost oznámila, že od října 2020 zahájí také novou linku mezi Milánem a Bari. Rovněž zvýší frekvenci na trase Milán – Malpensa – Catania ze dvou na tři denně.

S radostí oznamuji 36. základnu – v Catanii na letišti Fontanarossa. To umožňuje rozvoj stávající sítě spojení o dalších 5 tras, díky čemuž naše nabídka z Catanie již obsahuje 20 tras. Přesně týden po oznámení vnitrostátních letů v Itálii (na trase Milán Malpensa – Catania a Palermo) oslavujeme založení naší základny v Catanii se dvěma letouny Airbus A321. To znamená podporu místní ekonomiky a vytváření nových pracovních míst v této obtížné době. S vylepšenými hygienickými postupy na palubě čekáme na cestující našich letadel, která patří k nejzelenější flotile v Evropě, řekl George Michalopoulos, člen představenstva pro obchodní záležitosti společnosti Wizz Air.
Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading