• 06/07/2022 05:10

Air New Zealand odkládá lety do USA a zaměřuje se na vnitrostátní lety

Stránka navštívena: 728
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund

Auckland: Air New Zealand obnoví dálkové mezikontinentální lety do Spojených států až v polovině příštího roku. Dříve také učinil podobné rozhodnutí Qantas.

Novozélandský dopravce se v následujících měsících zaměří na mezinárodní lety na krátké vzdálenosti do Austrálie a na některé tichomořské ostrovy, ale zaměří se především na vnitrostátní dopravu.

Poptávka po trasách mezi jižními a severními ostrovy se vrátila ještě rychleji, než se očekávalo, v srpnu dosáhla 70% vytíženosti před pandemii koronaviru. Zajímavé jsou zejména lety mezi Aucklandem a Christchurchem. Jejich počet se v červenci zvýšil na 23 týdně. Airbusy A320 a A321 se ukázaly jako nedostatečné, proto bylo rozhodnuto převést Boeing 787-9 na provozování této trasy. Dreamlinery zvýšily možnosti nabídky, protože na palubě stroje výrobce z Chicaga mohlo být o více než 100 cestujících více než v letadlech z Evropy.

Kromě dalších letů a míst pro cestující mezi Aucklandem a Christchurchem získaly také trasy z Aucklandu do Wellingtonu a Wellingtonu do Christchurchu. V těchto případech bylo rozhodnuto nahradit A320 o něco větší A321. Zvýšený zájem byl zaznamenán také na trase Auckland – Queenstown.

Před vypuknutím pandemie měla společnost Air New Zealand flotilu 116 letadel a obsluhovala celkem 52 destinací, včetně mezikontinentálních destinací do Evropy, Asie a Severní Ameriky. Společnost zaměstnávala přes deset tisíc zaměstnanců.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %