• Pá. Srp 19th, 2022

Südbahn: Omezení do příštího týdne se dotkne i mezinárodních spojů

© ÖBB, Harald Eisenberger
Stránka navštívena: 70
0 0
Doba čtení příspěvku:48 Sekund

Po poškození trati mezi Leobersdorfem (okres Baden) a Felixdorfem (okres Wiener Neustadt) se do poloviny příštího týdne očekává omezení na jižní železniční trati. Byly zveřejněny i podrobnosti o příčině škody.

Při stavebních pracích na obnovení odvodnění tratí podél jižní trasy v oblasti Sollenau (okres Wiener Neustadt) „došlo k nepředvídatelné nestabilitě železničního náspu,“ informoval agenturu APA mluvčí ÖBB Christopher Seif. Okamžitě byla přijata nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti. „Konkrétně se v současné době provádí dimenzování kamene za účelem stabilizace násypu,“ říká Seif. Účinnost je „pod neustálým sledováním“.

Podle webu ÖBB dochází k ojedinělým výlukám vlaků mezi Bad Vöslau a Wiener Neustadt Hbf. Dálkové vlaky na hlavní vídeňské nádraží, které jsou odkloněny přes Gramatneusiedl (okres Bruck ad Leitha), nezastavují ve Vídni-Meidling. Bylo by třeba naplánovat o 20 minut více času na cestu. Může tak docházet ke zpoždění i mezinárodních spojů do České republiky, které po trati jezdí, včetně těch od Itálie či Slovinska. 

© ÖBB, Harald Eisenberger, Cityjet v Landschaft

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Společnosti Siemens Mobility a Paribus podepsaly rámcovou dohodu pro 30 lokomotiv Vectron s dvojím režimem