Foto Goran Kovacic/Pixsell

Nehoda vlaku se stala v pondělí kolem 2:20, potvrdila policie. Jde o vlak na trase Rijeka-Moravice a HŽ Cargo nám sdělil, že strojvedoucí byl lehce zraněn. V pondělí nad ránem kolem 02:20 došlo ve stanici Škrljevo k vlakové nehodě, při které nákladní vlak najel do skupiny odstavených vagonů, potvrdila policie.  Jde o vlak, který jezdí na trase Rijeka-Moravice. Od 2:19 je železniční doprava mezi Rijekou a Záhřebem přerušena v obou směrech, dodává PU Primorsko-Goranska.

Reklamy

Příčina nehody lidský faktor?

Nehodu oznámila i HŽ Infrastruktur a podle prvních neoficiálních informací příčina neštěstí ukazuje na lidský faktor. Nákladní vlak 62077 HŽ Carga dnes v noci ve 2:20 v žst. Škrljevo na třetí koleji narazil do skupiny vagónů železničního nákladního dopravce ENNA transport, čímž došlo k vykolejení lokomotivy. Při této mimořádné události nedošlo k žádnému vážnému zranění ani usmrcení. Příslušná policejní služebna vede vyšetřování a podle prvních neoficiálních informací příčina neštěstí ukazuje na lidský faktor – uvádí HŽ Infrastruktura.

This slideshow requires JavaScript.

Strojvedoucí byl lehce zraněn

HŽ Cargo odhalilo, že se při nehodě lehce zranil strojvedoucí, byla ustavena vyšetřovací komise ke zjištění okolností mimořádné události. Dnes ve 2:25 hodin se v železniční stanici Škrljevo srazily dva nákladní vlaky. Při střetu vznikla hmotná škoda, lehce se zranil strojvedoucí HŽ Cargo. Do terénu byly okamžitě povolány všechny příslušné složky, které rychle zareagovaly a byla ustanovena vyšetřovací komise ke zjištění okolností, které tuto mimořádnou událost způsobily.

Foto Goran Kovacic/Pixsell

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading